Propozice, rozpisy, pravidla

Zde najdete aktuální dokumenty pro právě probíhající sezónu. Propozice, rozpisy jednotlivých soutěží. Pro nováčky zde standardně budou k dispozici základní pravidla.

Výčet pravidel futsalu, které nejsou mezi hráči sto procentně známy a k vyvrácení špatného výkladu pravidel, které mezi hráči koluje.

1. Hrací doba: 2x25minut hrubého času (čas se nikdy nezastavuje!!, poslední minuta poločasu je hlavního rozhodčího, který má právo dle vlastního uvážení nastavit – ale nemusí!)
  2. Střídání: střídající hráč může vstoupit do hřiště až po tom, co střídaný hráč hriště opustil. Střídání se musí odehrát v zóně pro střídání. Hráč, který toto pravidlo poruší bude potrestán žlutou kartou.
  3. Výstroj: hráč nebude mít na sobě nic, co by mohlo ohrozit bezpečnost jiného hráče i jeho samotného (přívěšky, náušnice, tvrdé fixační obvazy apod. Pozn.: Hráč, který nastoupí v brýlích uvede do zápisu klauzuli o hře na vlastní nebezpečí. V případě nastoupení s ortézou, která má kovové části musí hráč mít ortézu zakrytou obinadlem. Výstoj hráčů kontrolují rozhodčí před zahájením zápasu. Kapitán mužstva musí být označen páskou, nejméně 3cm širokou, umístěnou na rukávu. Každý hráč, který krvácí, opustí okamžitě hrací plochu.
  4. Vyloučený hráč,   nebo vykázaný účastník utkání se odebere bez zbytečných prodlev do šaten. (nikdy ne do hlediště)
  5. Branka: branka neplatí z přímo z autu, rukou, přímo z výhozu brankáře, přímo z nepřímého volného kopu, autu nebo rohu zahraného do vlastní branky. Branka platí, když si je rozhodčí 100% jistý, že byl míč celým objemem za brankovou čárou. Stejně tak míč je mimo hru, pokud si je rozhodčí 100% jistý, že byl míč celým objemem za čárou.
  6. Vzdálenost od míče: Při autu a zahajovacím výkopu má povinnost dodržet protihráč vzdálenost od míče 5 metrů. Stejně tak při přímém, nepřímém, pokutovém a rohovém kopu. Rozehrávající hráč není povinen zvednutím ruky signalizovat nedodržení vzdálenosti protihráče. O případném napomenutí hráče, který nedodrží předepsanou vzdálenost, rozhoduje rozhodčí.
  7. Brankář nesmí být v brankovišti nijak atakován.
  8. Skluzy: jsou povoleny, ale pouze pokud není veden proti soupeři. Výjimkou je brankář ve vlastním brankovišti. (hráč smí skluzem blokovat střelu, pokud tak neohrožuje žádného hráče. Sporné situace jsou na posouzení rozhodčího)
  9. Hra na zemi: NEEXISTUJE, rozhodčí nařídí nepřímý volný kop proti týmu, jehož hráč se dopustí nebezpečné hry vůči vlastní osobě.
  10. Každý tým má povinnost mít alespoň jeden způsobilý míč ke hře. O způsobilosti míče rozhoduje rozhodčí.
  11. Týmy jsou povinny vyplnit sestavy k utkání do zápisu minimálně 15minut před utkáním. Nově je povinnost vyplňovat do zápisu vedoucího týmu. (vedoucí týmu může být i hráč, vedoucí týmu zodpovídá za technické prohřešky týmu)
  12. Týmy musí před každým utkáním odevzdat soupisku rozhodčímu a ten to musí zaznamenat do zápisu o utkání. Týmy, které tak neučiní budou pokutovány.