:ball: stanley (šimi), veny (johny)

:line-ups: méďa (tětís) ? johny, hrubec, najký, veny? bobo, vaci, šimi, stanley, junior

:joker: hrubec, najký, vaci

:rote: hrubec

Oproti minulému víkendu jsme pro utkání s Jerigem museli sáhnout z různých důvodů do sestavy. Wiky je na marodce, Fery lyžuje v Itálii a Ondra si vyjel s Viktorkou do Němec. Začátek zápasu nás zastihl nekoncentrované. Hrubča se ještě převlékal v šatně, střídání útočníků trošku zaskřípalo a my byli rádi, že soupeř svůj počáteční tlak nezužitkoval. Hra se posléze vyrovnala. Míč ale většinou létal vzduchem (hlavně od gólmanů) a kombinace vázla. Bohužel první inkasoval náš tým. Soupeř zachytil jednu z našich nepřesných rozehrávek a po přečíslení trestal. My jsme posléze odpověděli, když Míra se dokázal uvolnit na levé straně a jeho následnou přihrávku poslal Stanley přes obránce za záda soupeřova brankáře. Soupeř nám ale po chvíli opět odskočil. Opět jsme se nevyvarovali chyby při rozehrávce a Vaci musel zatáhnout za záchranou brzdu. Rozhodčí nařídil pokutový kop a Jerigo se nemýlilo. Naštěstí dvě minuty před koncem poločasu jsme rozehrávali přímý kop (snad jedinkrát v zápase jsme ho skutečně rozehráli) z pravé strany. Johny našel nabíhajícího Venyho a ten si připsal svůj první zářez v krajském přeboru. Nutno ještě dodat, že jsme v první půli obdrželi 3 žluté karty, což není zrovna málo.
Druhá půle ? to bylo drama až do konce zápasu. Vypracovali jsme si několik velice slibných příležitostí. Ty největší z nich vypadaly asi takto: po vykombinování soupeřovy obrany pálí Míra do prázdné brány ? trefuje protihráče; Johny prostrkává Stanleymu, který dělá kličku i gólmanovi, ten trefuje Stanleyho do kotníku a je po všem; soupeřův gólman je mimo branku a nemá míč pod kontrolou, Johny se zbrkle pokouší o příhru patičkou před prázdnou bránu ? skoro ani netrefil míč. Všechny naše šance zůstali tedy neproměněny. Když se ještě vložil do hry rozhodčí se svými výroky a my jsme nastřádali 4 fauly, bylo zaděláno na velké finále. Bylo asi tak 5 minut do konce zápasu, kdy Johny ve snaze odvrátit míč po soupeřově rohu si efektně nastřelil vlastní ruku ? samozřejmě uvnitř pokutového území. Následovala další penalta a navíc to byl již pátý faul. Naštěstí Méďa v brance začal čarovat v pravou chvíli a prudkou střelu vytěsnil nad břevno. Začínaly poslední dvě minuty zápasu, když Hrubča ve snaze zasáhnout míč, což se podařilo, zaskluzoval. Dostává druhou žlutou kartu, my jdeme do tří a soupeř si chystá desítku (šestý faul). Méďa ale odmítá porážku, když vyráží penaltu a následnou dorážku se štěstím tlačí na roh. Hektický závěr zvládla naše obětavě bránící trojice na výbornou a soupeře nepustila do zakončení.
V průběhu zápasu jsme sami odmítli vítězství, ale po infarktovém závěru můžeme být za vyválčený bod rádi. Zrodila se proto první historická remíza FCP v krajském přeboru. Za týden budeme opět trochu látat sestavu, tak hlavy nahoru a týmový výkon na place.

• bobo on Pondělí, 21. Leden 2008 at 13:26

nemá smysl se omlouvat, vaci… sám bych měl napsat něco podobnýho, jako Ty… Ono Tě to aspoň naučí… 😈

• Vaci on Pondělí, 21. Leden 2008 at 12:30

Chlapi, omlouvam se, ňák sem neměl svuj den 👿

• Stanley on Pondělí, 21. Leden 2008 at 10:02

Tak tohle byl opravdu zápas nahoru dolů. Mohli jsme vyhrát ale stejně tak jsme mohli prohrát. Méďa nás opravdu podržel svým výkonem v brance. Výkon trojice v posledních minutách druhého poločasu zaslouží obrovskou pochvalu. 😉

• bobo on Pondělí, 21. Leden 2008 at 09:08

Nejdříve děkuji johnymu za reportáž, kterou jsem obdržel na email v 0:14 po zápase. Asi měl z toho těžký spaní… 👿
    Začátek zápasu jsme opravdu nezvládli a dali soupeři hodně nadechnout. vaci asi nebude vzpomínat na tenhle zápas zrovna v nejlepšim… Naštěstí jsme vždy dokázali odpovědět. K výkonu rozhodčích se nechci vyjadřovat. Penalty, který nám odpískali byly neoddiskutovatelný… Stejně tak tomu bylo i v případech kdy jsme nastřelili ruku soupeře uvnitř brankoviště, skluz ze zadu na Stanleyho v brankovišti… Tady ale píšťalka zůstala němá… Ale nebudem tady brečet. Šance jsme měli na to, abychom zápas rozhodli.
    Zápas to moc těžkej a remíza nakonec zasloužená. Závěr ve třech jsme zvládli a před méďou klobouk dolů… To jak vyškráb tu penaltu… fakt paráda… 😎 Bohužel díky obdrženým kartám to bude příště taky hodně napínavý… zbytečný karty za keci… pro hrubču poučení pro příště… aby měl nějakou rezervu na ten skluz…

• Richard on Pondělí, 21. Leden 2008 at 08:37

Viděl jsem druhou polovinu druhé půlky a ještě, že jsem nikomu nefandil. To bych ten infarkt asi fakt dostal. 😯