16.11.2008 ? hala ZČU, Plzeň ? 11,00h

:ball: 2x najký (2x šimi), šimi (dvoři), feri (-)

tětís

:line-ups: tětís ? najký, wiky, chali, dvoři – bobo, šimi, feri, junior (méďa)

Tak nám začala druhá sezóna v krajském přeboru. To znamená, že bychom už neměli působit v roli nováčků, ale naopak, měli bychom se snažit alespoň potvrdit loňský překvapivě vybojovaný čtvrtý špricl. Jak bylo z tréninků a vlastně celé podzimní přípravy patrno, kamenem úrazu bude zřejmě stabilizace sestavy. Vinou různých zranění, pracovních povinností členů klubu a ne příliš širokého kádru bude největší problém s nominací na každý konkrétní zápas. No, uvidíme. Nyní již k zápasu samotnému.

Na rozdíl od loňského úvodního zápasu k nám letos byly los a okolnosti utkání milosrdné. Pamětníci jistě vzpomínají na naše premiérové utkání v KP, pomaturákový debakl 6:1 s jedním z kandidátů na postup ? Happichem ? který by někteří jedinci nejraději odehráli v černých brýlích, aby jim silné halové osvětlení nesvítilo přímo do očí. Letošní sezónu jsme vyzvali tým Kompasu-rollo, který nás před rokem zesměšnil 7:1, když využil několik z mnoha našich školáckých chyb. Zkrátka měli jsme soupeři co vracet. V dresu FCP odehráli svoje první utkání dva nováčci: Michal Dvořák a Petr Chaluš. Nutno dodat, že jejich výkon je velkým příslibem do dalších zápasů. Ale popořádku.

Zápas začal vzájemným nesmělým oťukáváním, což se již po několika vteřinách přestalo líbit Tětísovi, který vyběhl naproti balónu až příliš a pod vlivem svého nesprávného úsudku, že je ještě v brankovišti, jal se zpracovávat míč rukou. Ve vyprodaném futsalovém svatostánku Na Trojúhelníku to jen zašumělo ? Tětís byl v době své ruční práce notný kus venku z brankoviště a po právu za svoji inteligentní hru obdržel žlutý bonus. Naštěstí soupeř následný přímák nerozehrál nejlépe, takže tuto pohromu jsme i kvůli našim dobrým blokům zdárně přečkali.

Ukazuje se, že každý, kdo začíná s futsalem na úrovni KP, by potřeboval individuální trénink zaměřený na rozehrávání autů, viď Chali. V tuto dobu na začátku zápasu platilo pravidlo: Nech Chaliho kopat aut a můžeš se hned soustředit na obranu. Rejpnout jsem si musel a abych Chaliho uklidnil, takovej Fery neumí auty kopat dodnes.

V následujících okamžicích jsme to byli my, kdo měl více ze hry. Bohužel při našich šancích chybělo buď více rozvahy při výběru lépe postaveného spoluhráče nebo naopak odvaha k zakončení. Při této aktivní hře se nám ale podařilo nasbírat rychle tři zbytečné fauly a museli jsme se mít před těmito výstřelky na pozoru. Soupeře jsme zatím drželi v dostatečné vzdálenosti od naší branky. Naneštěstí při naší nátlakové hře jsme podcenili jeden křížný centr, kdy Chali marně stíhal rychlé soupeřovo křídlo. Tětís špatně odhadl situaci a i když měl k balónu blíže, zůstal stát na půli cesty. Věřím tomu, že u Těťálů doma večer po zápase hráli Korni dost hlasitě, aby přehlušili ten příšerný zvuk houslí, které Tětís dostal od soupeře jako bonus.

Na naší střídačce se po této změně skóre stala zvláštní věc. Méďa, který byl připraven v určité chvíli naskočit do zápasu, aby začal podle svých zvyklostí rozrážet obranou vozbu soupeře, se asi zpotil a začala mu být zima, protože se šel do šatny převléknout do gólmanského s dlouhým rukávem. Nejdůležitější ale je, že Tětís už ve zbytku zápasu žádnou vážnější chybu neudělal a hlavně ve druhé půli náš tým několikrát podržel.

Soupeř se tedy asi v polovině první půle dostal do vedení a bylo na nás, jakým způsobem odpovíme. Museli jsme si počkat až do samotného závěru poločasu. Náš útok se sice snažil, šance se rodily, ale vždy krůček scházel. Až poslední akce první půle přinesla změnu nálady v našich řadách. Dvoři se utrhl na pravé straně, vypálil a poněvadž soupeř přišel se svým blokem pozdě, byl slyšet tupý zvuk balónu, jak naráží na brankovou konstrukci, konkrétně pravou tyč. A poněvadž Dvoři dával ve škole dobrý pozor, věděl, že úhel dopadu se rovná úhlu odrazu, a tudíž si stihl před vypuštěním svého projektilu vše propočítat. Tak se stalo, že soupeřův gólman si střihnul krátkou hereckou etudu. Stal se z něj zkrátka statista. Míč se odrazil asi metr před brankovou čáru, kde zcela osamocený Míra nestihl říci ani děkuju a udělal tečku za prvním poločasem brankou, kterou by v daný okamžik dokázal vsítil i Veny s jednou zdravou nohou a svými fofrklacky. Začínali jsme od nuly (vlastně od jedniček).

Na začátku druhého poločasu jsme navázali na výkon z předchozí části utkání s tím rozdílem, že se nám zadařilo i střelecky. Najký odjezdil celé utkání jak puštěný ze řetězu. Při svých výpadech s sebou několikrát vzal i soupeře a patřil v této činnosti spolu s nabuzeným Juniorem k nejaktivnějším z našeho týmu. Tentokráte mu ale jeho přímočarost posloužila ke zteči soupeřovy branky. Vybídl Míru k rychlé narážečce. Ten mu skoro od brankové čáry balón vrátil a Najký jej (nevim čím) donesl i s gólmanem do sítě.
Při svém dalším střídání si tato dvojice spolupráci zopakovala s tím rozdílem, že kombinace proběhla v delší vzdálenosti od branky soupeře a Najký zakončoval křížnou střelou z pravé strany. Nešlo si nevšimnout, že vlastně všechny naše gólové akce byly vedeny po pravé straně.

Vedli jsme celkem brzy po přestávce 3:1, což bylo signálem pro hráče soupeře, aby se pokusili výsledek utkání zvrátit. A skutečně se v této době utkání lámalo. Několikrát jsme špatně pokryli hráče. Opakovaly se stále stejné chyby. Dva naši hráči hlídají jednoho protihráče, čímž druhý zůstává osamocen a po obdržení balónu může v klidu zakončovat. Soustředíme se na míč a nemáme zdání, že soupeř se nám směje několik metrů za našimi zády. Takovýchto situací jsme navodili ve druhém poločase trochu moc. Naštěstí některé zdárně vyřešil Tětís a zbytek zahodil soupeř, když asi třikrát netrefil z několika kroků naši zívající prázdnou bránu. Opět jsme vyhrávali na fauly, které byly z drtivé většiny z kategorie zbytečných a pramenily z přemíry snahy a netrpělivosti. Posledních několik minut jsme dohrávali s hrozbou možného šestého faulu a tím pádem i desítky.

V tomto sílícím tlaku Kompasu přišla konečně Feryho chvíle, která soupeři vzala chuť na otočení zápasu. Fery svým osobitým stylem celý zápas větral zadní řady Kompasu. Někdy ale jeho pobyt na hřišti už byl za hranicí jeho fyzického fondu. Každopádně tato akce byla plně v jeho režii. Vybojoval balón a vědom si své rychlosti (zrovna přišel z lavičky) přesprintoval protihráče a poslal hostujícímu gólmanovi navštívenku ve formě přesné přízemní střely z pravé strany ke vzdálenější tyči. Uvidíme, jestli naše elitní zabijácká dvojice (Fery ? Míra) bude i letos pořádat bodové dostihy. Hlavně aby z toho vždy nejvíce vytěžil tým a ne jednotlivec.
Soupeři jsme potom darovali již jen jednu možnost na zkorigování výsledku, když gólman Kompasu vyhodil balón přes celé hřiště na nohy !osamocenému! hráči, který se řítil na Tětíse. Ten ale možné výsledkové problémy s díky odmítl.

První utkání, první výhra. Ukázali jsme naše možnosti, ale byly vidět v nemalé míře i naše záporné stránky jako jsou zbytečné fauly a špatné pokrývání hráčů. Každopádně je znovu na čem stavět a mohli bychom se tuto sezónu futsalem bavit. Pochvalu zaslouží celý tým za to, jak zvládl vstup do soutěže. Tak si objednejte místenky na přímý spoj do Domažlic, ať těm Chodům hukážeme!

• Kibullel on Středa, 19. listopadu 2008 at 14:32

:39: krásný Johansone!

Jen bych rád upozornil na to že prvních deset minut zápasu jsme nevěděli vůbec co máme hrát! Všichni povině středeční tréninky HOLÁTKA ta nesehranost je hrozně vidět.

• bobo on Středa, 19. listopadu 2008 at 15:20

má pravdu… bez toho to nepůjde… :33:

• simi on Úterý, 18. listopadu 2008 at 21:55

heej, prosím příště něco kratšího… takové slohy jsem nepsal ani při češtině… Jinak dobře okomentovaný zápas!! :06:

• bobo on Úterý, 18. listopadu 2008 at 13:09

Johnyho report je doslova vyčerpávající… V zápase jsme byli lepší a zaslouženě brali body. Najký si dal záležet a zatížil konto soupeře hned 2x. Gólů jsme mohli dát i více, ale vem to čert. Výstrahou nám budiž do příště některé akce soupeře, kdy mohl zakončovat do prázdné nebo tváří v tvář tětísovi. Tohle by se nám stávat nemělo.
    Ondrovi… když už se rozhodneš vyběhnout, tak to udělej až do konce :11:
    Ferimu… pojem hlídat si svýho hráče je asi nad Tvoje možnosti. Takže dál střílej spousty branek a bude Ti odpuštěno. :28:
    Chalimu a Dvořimu… aut se rozehrává s míčem stojícím v klidu na lajně a bez přešlapu do hřiště. To celé do 4 sekund. :26:
    Sobě už jsem si vše podstatný vysvětlil… :38:
    FORZA :05: FCP

• najký on Pondělí, 17. listopadu 2008 at 13:53

myslím, že jsme vstup do soutěže zvládli.. ikdyž soupeř byl z řady těch slabších.. důležitý bylo, že jsme za stavu 0:1 nezačali zmatkovat a hrali dál svoji hru na čekali na ten vyrovnávací gól, který přišel naštěstí celkem brzy.. :line-ups: Ondra nás po pár robinsonádách podržel a sobě vrátil ztracený seběvědomí po inkasovaných housličkách.. Junior se na Hrutu byl jako o život a ukazal, že i on umí rozdávat rany když je zapotřebí.. chce to navázat na předvedenej výkon, vyvarovat se chyb vzadu a připsat si příští týden 9 bodů :45:

• Tětís on Pondělí, 17. listopadu 2008 at 13:14

jojo Johny,paradni report, neni treba k tomu ani moc vic psat…jen okomentuju muj vykon…chytat prvni zapas v pozici jednicky byla pro me silena vyzva a evidentne sem se s touhle situaci a premirou nahecovani nevyrovnal po psychicky strance zrovna nejlip…ze zacatku to bylo jasne videt!Pak sem se chytil jednim zakrokem a zbytek zapasu sem chytal v daleko vetsi pohode, coz jak psal Johny asi bylo videt! Prvni zapas za mnou, verim, ze pokud dostanu opet sanci, budu vic v klidu a vyvaruju se zbytecnejch chyb, ktery proti kompasu proste byly nervozitou!Jinac velka pochvala Najkymu, kterej zahral vybornej zapas a jasne ukazal, ze ma ted proste formu! FCP JIZAK PICO :05:

• Stanley on Pondělí, 17. listopadu 2008 at 11:45

Tedy Johny. Smekám. Tohle bych dával dohromady měsíc. Jinak si to napsal moc hezky. Co dodat. Jen tak dál. Vyvarovat se zmiňovaných chyb. FCP 4EVER :16: