Koterov – FCP „B“ 1:11 (0:6)

:calendar: 10.4.2010 ? hřiště Slávia VŠ, Plzeň ? 14,00h

:ball: johny 2x (páťa, machy), vincent 2x (bobo 2x), stanley 2x (páťa, veny), junior 2x (veny, bobo), blahy (johny), bobo (vincent), machy (veny)

:line-ups: tětís ? jerry, johny, machy, veny – blahy, bobo, junior, páťa, stanley, vincent

Na Klínovci se sice ještě lyžuje, ale v Plzni dnes vyhnalo jarní sluníčko naši FCP-zálohu na venkovní hřiště Slávie na Borech. Po letošní pro náš tým tak úspěšné halové sezóně skončené před dvěma týdny, to byl pro většinu hráčů první kontakt s venkovní plochou. Krátkou pauzu jsme místo očekávaných tréninků vyplnili podařenou dokopnou, kde jsme nakonec aktuální téma ?FCP a divize? nechali prozatím otevřené. V prvním jarním zápase jsme se střetli s družstvem Koterova, kterému jsme měli z podzimu věru co oplácet. Nakonec se oproti původním předpokladům dnešní utkání změnilo na vcelku pohodový zápas, kde jsme soupeře, který nepřišel v právě nejsilnější sestavě, prostě přejeli. Zatímco protivník přišel se šesti hráči do pole, my jsme neponechali nic náhodě a s přispěním juniorky jsme po celý zápas točili dokonce hned 10 hráčů v poli.

Začátek utkání nás nejspíše nezastihl bůhvíjak koncentrované, poněvadž i když bylo na hrací ploše spoustu prostoru, našimi nepřesnostmi jsme se několikrát připravili o možnost ohrozit Koterovskou branku. Navíc soupeř se po našich zbytečných ztrátách balónu pokusil párkrát o zakončení. Všechny jeho pokusy ale zablokovala naše pozorná obrana nebo jistý Tětís v naší brance. Osmělovali jsme se čím dál více a přeci jen jsme konečně dokázali zaměstnat soupeřova gólmana. Když jsme po několika minutách zápasu po krásné akci vstřelili první gól, všechno z nás spadlo a bylo pouze na nás, na jaké hodnotě se skóre zastaví. Jednu z cest, jak ztéci branku protivníka ukázala akce, kdy Stanley s míčem odtáhl protihráče a přihrál balón dozadu Johnymu, kterému se najednou směrem dopředu otevřela úplná dálnice. Zkušený to zadák si řekl, proč toho nevyužít a jal se s míčem rychle postupovat k soupeřově šestce. Posledního bránícího hráče potom znemožnil rychlou narážečkou doleva s Páťou, proti kterému vystoupil gólman. Protože balón šel konečně přesně z nohy na nohu, nebyl už problém dopravit ho do odkryté soupeřovy branky ? 1:0. Na další góly jsme již tak dlouho čekat nemuseli. Další zářez měl na svědomí Vincent, který si počkal na příhru od Boba a z pravé strany prostřelil gólmana ? 2:0. Poté se nám podařilo získat míč ještě na soupeřově polovině a Johny, který se najednou objevil v šestce, z první posílá příhru vzduchem na nabíhajícího Blahyho, jemuž se těžký balón podařilo ještě ze vzduchu trefit přesně k tyči Koterovské branky ? 3:0. Další naší gólovku měl na svědomí Stanley, který využil příkladné Páťovo příhry a bezpečně zavěsil ? 4:0. Soupeř byl v těchto chvílích úplně bezzubý a Tětís se v naší brance nudil. Předváděli jsme skutečně velmi efektivní hru s plynulým střídáním předních řad. Za pár minut prokázal své všeobecně známé umění při napadání soupeře Bobo, který po vybojování balónu ještě před soupeřovou brankou našel znovu Vincenta, který opět nezaváhal ? 5:0. Posledním, kdo se v první půli trefil byl Junior, kterému na jeho branku nahrál postupně se rozehrávající Veny ? 6:0. Zápas byl tedy rozhodnut. Šlo pouze o to, zda-li se nám podaří udržet čisté konto a kolik branek ještě vstřelíme.

Druhá půle začala podobně jako ta první. Trochu opadla naše aktivita. Soupeř si o pauze vydechl a pozorněji nás bránil. Opět se v naší hře objevilo několik zbytečných nepřesností, ale nic z toho nebylo ani na jedné straně. Brankostroj tedy musel nastartovat znovu Johny. Podařilo se nám konečně proměnit jedno z našich přečíslení, kdy si Machy chvíli hrál s balónem, aby ho nakonec předložil již notnou chvíli na pravé straně stepujícímu osamocenému Johnymu, který ho znovu uklidil do odkryté branky ? 7:0. Ten si poté o chvilku protáhl střídání, poněvadž chtěl být u dalšího gólového zápisu. Směrem k naší lavičce křikl: ?Počkám si ještě na jednu střelu!? a odkvačil k soupeřově brance. Vincent zatím našel na pravé straně volného Boba, který si balón připravil a vyslal táhlou přízemní střelu směrem k brance soupeře. Tam už právě operoval Johny, který tentokráte pouze zaclonil gólmanovi výhled a nesobecky zdvihl nohu, aby nechal balón bez kontaktu zapadnout znovu do soupeřovy sítě ? 8:0. Na další gól jsme si museli ještě chvilku počkat. Každopádně několik situací za zmínku stojí. Například ta, když Veny potahuje balón středem hřiště a vyzývá Johnyho: ?Tak mi běž přece!? Ten, když se po chvíli dostává alespoň na Venyho úroveň opáčí: ?Vždyť já Ti tady běžim přeci!? Balón jako odměnu za svoji ?rychlost? bohužel nedostane. Chvíli poté využíváme další přečíslení, když si na půli předáváme míč, Bobo se uvolňuje a posílá ho osamocenému Juniorovi v brankovišti, který nepřeje hattrick služebně staršímu Johnymu, jenž čeká volný u druhé tyče a drze zakončuje ? 9:0. Potom poněkud nepochopitelně polevujeme a najednou je to soupeř, který má chvilku více ze hry. Ve dvou třech minutách si připravuje několik šancí a náš čapák musí dokazovat své umění. Nejdříve to Tětís schytá naplno do hrudníku, aby po chvíli, když se jeden ze soupeřů před ním ocitá zcela sám, musel vytasit svůj nejlepší zákrok zápasu, když reflexivně vyráží protivníkovo zakončení na roh. Bohužel po jeho rozehrání poprvé a naposled kapitulujeme, když nedostatečně pokrýváme jednoho z nabíhajících soupeřů ? 9:1. Zbytek utkání již ale dohráváme znovu soustředěni a navíc jako bonus přidáváme ještě dva góly. Nejdříve již rozehraný Veny nachází Stanleyho, který se nemýlí ? 10:1. Skóre uzavírá svoji brankou Machy, kterého v soupeřově šestce nachází svým přesným pasem znovu Veny ? 11:1. Závěr zápasu ještě ozvláštní několika svými šílenými výpady Tětís, který ve snaze také si vstřelit branku, předvede pár skutečně oku lahodících nekoordinovaných pohybům, jakých je schopen pouze on. Konsternovaní soupeři, když viděli Tětísovo snažení, naši opuštěnou branku kupodivu nebyli schopni vůbec ohrozit. Zápas tak skončil naším vysokým vítězstvím.

Když jsme se uklidnili po vstřelení našeho prvního gólu, odevzdaný soupeř víceméně přestal klást odpor. Dařilo se nám využívat velkého prostoru, který nám soupeř svou pasivní hrou poskytoval. Pokud bychom ještě zpřesnili přihrávky, branek mohlo být daleko více. Zkrátka pohodové utkání na rozehrání. Takových ale mnoho nebude. Hned příští soupeř ? Mafie ? bude jedním z nejtěžších.

  • on Pondělí, 12. dubna 2010 at 09:45

  Reply

  Smekám nad Johnyho výřečností :39: a souhlasím, že až příští zápas se ukáže, máme-li šanci udržet se na horních příčkách. Porážkou mafie bychom si snimi srovnali body :45: Tak hurá do toho :43:

  • Kibullel on Pondělí, 12. dubna 2010 at 09:44

  Reply

  První půlku sem se celou dobu pral s tím hopíkem co jsme s ním hráli a v druhé půli jsem začal trošku nahrávat. Ohodnotil bych se tak na 25% svého maxima.

  • bobo on Neděle, 11. dubna 2010 at 22:42

  Reply

  Tak jsme se po podzimu zas podivali ven. Vysledky jsme si ale ponechali halovy. Jerry se tak k tymu vratil ve velkem stylu, koneckoncu tetis taky… a dokonce zachytal, v zaveru pobavil i lavicku, takze ja jsem spokojenej. Vepredu perfektni stridani, diky vsem. :38:

  • Wiky on Neděle, 11. dubna 2010 at 17:51

  Reply

  no ty krááááávo, abych se vůbec dostal zpátky do sestavy. Dobře vy :03:

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..