MEMO: Zápis ze schůze rozhodčích ze dne 22.8.2011

Na futsalpm.cz se objevil zajímavý článek. Čtěte, ať zbytečně nedostáváte karty.

Standardy pro rozhodčí na sezonu 2011/2012

Zápis ze schůze rozhodčích ze dne 22.8.2011
1) Hráč musí být bez výjimky vyloučen za jakoukoliv hrubou urážku HR nebo protihráče. Jako hrubá urážka se počítají například tyto nadávky: čůrák, píča, kunda, zmrd, kurva, idiot, kretén apod., dle uvážení HR.
2) Hráč bude napomenut žlutou kartou za dlouhé diskuze, nemístné komentáře, hrubé nadávky spoluhráči, hrubé nadávky hlasitě vykřiknuté mířené na sebe, za kritiku HR, za opakované nápovědy HR, za nevhodné posuňky nebo gesta směrem k HR.
3) Rozhodčí nařídí přímý volný kop proti mužstvu, jehož hráč se dopustil hrou rukou. Za hru rukou se považuje jen taková hra, kdy je ruka zřetelně a vědomě v pohybu. Pokud hráč padá a dá ruce před sebe, nebo pokud si kryje obličej při střele, není to považováno za hru rukou. Stejně tak hráč, který stojí zády k situaci a dotkne se míče rukou, nebude to považováno za hru rukou.
4) Skluz nesmí být veden proti hráči, ale jen podél hráče k zablokování střely. Hráč, který provede skluz proti hráči, bude napomenut žlutou kartou. Hráč, který provede skluz a zároveň zasáhne soupeře, musí být vyloučen. Hráč, který při skluzu zasáhne protihráče, aniž by trefil míč, bude vyloučen a HR tento přestupek v zápise popíše jako surovou hru. Stejně tak rozhodčí označí jako surovou hru, pokud hráč vrazí do soupeře bez možnosti hrát balon a protihráče tímto způsobem ohrozí na zdraví (strčí ho směrem proti plotu, bráně apod.)

 5) Hráč, který špatně vystřídá, bude napomenut žlutou kartou. Neexistuje žádná benevolence. Střídající hráč nejdříve opustí hřiště v zóně pro střídání a až pak nový hráč vběhne do hřiště. Žlutou kartou bude vždy potrestán hráč, který vstupuje do hřiště. Tento hráč má povinnost počkat, až střídaný hráč hřiště opustí v zóně pro střídání.
6) Při rozehrávání autových kopů neexistuje benevolence ohledně přešlapů. Rozhodčí začne počítat 4 vteřiny okamžitě, jak je hráč připraven rozehrát. Při přímých kopech začne vteřiny počítat okamžitě, jak vydá signál píšťalkou nebo ústně.
7) Hráč bude vykázán ze hřiště, kdykoliv má krvavé zranění. Ke hře bude připuštěn, až toto zranění bude ošetřeno, nebude krvácet nebo bude přelepené
8) Kdykoliv bude ve hře druhý míč, který bude v prostoru hry, rozhodčí hru přeruší a naváže míčem rozhodčího. V případě, že druhý míč bude na druhé polovině hřiště, nebo jen hřiště přeletí, aniž by mohl zasáhnout do hry, rozhodčí nechá hru pokračovat.
9) Hráč na sobě nebude mít nic, co by mohlo ohrozit jeho, spoluhráče nebo protihráče. Prstýnky můžou být přelepeny, stejně tak malé náušnice.
10) Čekací doba neexistuje, pokud rozhodčí ví, že tým je v šatně, může počkat, než zápas ukončí. Tuto skutečnost ovšem uvede do zápisu. Pokud má tým k dispozici alespoň 3 hráče, zahájí utkání bez jakéhokoliv čekání.
11) Pokud tým nebude mít způsobilý míč ke hře, rozhodčí to uvede do zápisu. O způsobilosti míče rozhoduje rozhodčí.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..