ODVOLÁNÍ PROTI ZÁVĚRU DISCIPLINÁRNÍ KOMISE Z UTKÁNÍ PROTI HANDBALL KOŠUTKA

Využijte komentáře pro své podněty, co by se do odvolání mělo napsat.

Co již zatím proběhlo oficiální cestou z naší strany je toto prohlášení, který jsem posílal včera na disciplinárku.

Vážení sportovní přátelé, plzenští futsalisté,

 reaguji ve věci sobotního utkání ze dne 29.09.2012 na hřišti Slávia VŠ v Plzni na Borech ohledně zápasu FC Playmaker’s vs. Handball Košutka.

Stanislav Rajtolar, kterému byla informace o nutnosti účasti na schůzi zaslána, byl na dovolené, tudíž jsem se já osobně o této záležitosti dozvěděl až včera večer na našem tréninku. Z pracovních důvodů se nemohu zúčastnit, a tak za náš tým k celé věci zasílám alespoň následující „tiskové prohlášení“. Svůj postup jsem konzultoval s Pavlem Kalinou.

Výše uvedeného dne jsme měli stejně jako soupeř problémy se sestavou s tím rozdílem, že jsme jej řešili již v průběhu týdne a né několik desítek minut před zápasem. Výsledkem bylo, že jsme dali dohromady lidi 7 lidí, z nichž polovina běžně nehraje. Oproti tomu soupeř dal dohromady pouze 4 hráče a odmítl zápas odehrát, což nejdříve sdělil rozhodčímu, kterým byl Karel Vícha (byl zde přítomen i Petr Kindelmann) a následně nám. Svým zástupcem nám tuto skutečnost následně sdělil s tím, abychom si napsali výsledek jaký chceme, aby zápas nebyl kontumován a Košutce nebyla udělěna pokuta nebo co.

Já nejsem ten, kdo by o takovéto věci měl rozhodovat, tímto člověkem je rozhodčí. Jak se zástupce Košutky s rozhodčím dohodl nevím, nebyl jsem přímo u toho, nicméně s tím patrně musel souhlasit, jinak by k fiktivnímu zápisu ani nemohlo dojít.

 

Rád bych dodal, že stejná událost se odehrála rovněž 12.06.2010, kdy byl dohodnut výsledek 1:1 v zápase mezi námi a Green Rebels, kteří se na zápas nesešli, pouze náš zástupce, který byl zápis podepsat si patrně neuvědomil, že jsme tento zápas, byť od stolu, měli vyhrát výsledkem minimálně 5:0. 🙂 Tuším, že tento zápas „pískal“ Michal Repka.

Ve světle výše uvedených skutečností jsem to, co se odehrálo minulý týden na Slávii, nepokládal za nic výjimečného, čímž ovšem netvrdím, že tento postup schvaluji. Za více než 10 let, co v soutěžích APF působíme, se náš tým vždy k zápasu dostavil a odehrál jej, nebo jej alespoň po dohodě se soupeřem v předstihu odložil a sehrál v náhradním termínu. Raději bychom zápas odehráli a body si vybojovali na hřišti. Soupeř byl bohužel proti.

 

K výše popsané situaci dojít samozřejmě nemělo. Nicméně pokud rozhodčí vyslyšel návrh soupeře, náš tým byl už jen odsunut do role komparzu. Neumím si totiž představit, že bych já jakožto zástupce jednoho z týmů říkal rozhodčímu co má nebo nemá dělat, stejně jako to není dovoleno na hřišti. Závěrem chci dodat, že dle mého názoru pan Karel Vícha patří mezi nejlepší rozhodčí, které má APF k dispozici.

Za FC Playmaker’s Plzeň, o.s.

Roman Hnát

www.fcpplzen.eu

  • bobo on Středa, 10. října 2012 at 17:58
  • Author

  Reply

  **Tak odvolání jsem podal, vyřídit to půjdu ale až příští týden**

   • bobo on Pátek, 19. října 2012 at 10:54
   • Author

   Reply

   **Tak po včerejší disciplinárce mám vcelku pozitivní zprávy. Děkuju Hvízdymu, že FCP přišel podpořit a přidal několik zdrcujících argumentů.
   Naše odvolání jsme postavili na chybě systému, jelikož není možný, aby něco takovýho prošlo přes rozhodčího, nehledě na fakt, že to sám inicioval. Stejně tak na faktu, že dohodnutým výsledkem jsme nezískali žádnou výhodu.
   Uznání si zaslouží i zástupce soupeře, který celou věc vzal absolutně na sebe. Postavil se k tomu čelem a to se cení.
   Pětičlenná komise hlasovala 3 pro, 1 proti, jeden se zdržel (protože hraje stejnou soutěž jako my), takže naše diplomatické vyjednávání bylo úspěšné.
   Pokutu 500 beru na sebe. S Košutkou jsme se dohodli, že tu naší část vezmeme na půl, takže jsem na místě vyfasoval 250.**

    • Tětís on Pátek, 19. října 2012 at 11:06

    Reply

    Vynikající, dobrá práce hoši :03:

    • Stanley on Pátek, 19. října 2012 at 12:21

    Reply

    Super chlapi. Jsem asi páni Právníci. :09:

    • johny on Pátek, 19. října 2012 at 14:15

    Reply

    Ne podle práva, ale tak ňák po lidsku to chce rozhodovat příslušné kauzy. :09:
    Body pro naše právnické oddělení. :03:

  • Tětís on Úterý, 9. října 2012 at 15:39

  Reply

  ja sem taky v piči :15:

  • Stanley on Úterý, 9. října 2012 at 13:59

  Reply

  Já se toho bohužel neujmu. Jsem po dovolený v práci taky v časovým presu a hlavně jsem u toho ani nebyl.

   • najký on Úterý, 9. října 2012 at 14:35

   Reply

   jsem v Práglu

  • bobo on Úterý, 9. října 2012 at 12:29
  • Author

  Reply

  Jak už jsem psal ohledně tréninku… jsem teď časově v píči a nemam proto čas ani myšlenky vyřizovat to spíčený odvolání. Doufám, že to někdo převezme. Omlouvam se, ale tohle je prostě tejden blbec.
  Pokud se toho někdo ujme, je třeba napsat na dk@futsalpm.cz, že se chceme odvolat a dojít v 17hod. do no limit baru a tam jim to ústně vysvětlit.

  • Tětís on Pondělí, 8. října 2012 at 13:46

  Reply

  este aby ta komise rozhodovala normalne, dyz sidli v baru 😀

  • bobo on Pondělí, 8. října 2012 at 12:02
  • Author

  Reply

  Ve čtvrtek se chystam na disciplinárku osobně. Nic sepisovat nebudu. Hvízdy slíbil, že půjde se mnou. Je to od 17hod. v No Limit Baru.
  Moje argumenty!
  1. Pokud budu vycházet z propozic, je za „falšování výsledku“ uváděna pouze pokuta. Nikoliv bodový odečet.
  2. Náš tým dohodnutým výsledkem nezískal žádnou výhodu. Nulový
  3. Tým nemůže být zodpovědný za chybu rozhodčího.
  4. Pan rozhodčí Vícha prý nevěděl, že tohle není dovolený (názor nechť si každej udělá sám) nicméně, pokud je toto „domlouvání“ výsledků problém, měli být o tom rozhodčí důrazně proškoleni a upozorněni na tvrdé sankce. Je snad jasný, že bez rozhodčího není možné, aby takto dohodnutý výsledek vůbec vznikl.
  5. Jak je možný, že celé této záležitosti asistoval člen disciplinární komise Kindelmann, který byl oné dohodě osobně přítomen?! To je jako kdyby policajt držel lupičovi dveře, když vykrádá banku a pak ho vítězoslavně naprášil.
  Požadavky:
  1. Kontumace, tak jak to mělo být správně, tzn. 5:0 pro FCP a tři body do tabulky.
  2. Když už pokuta, pak jednotlivci, tedy mě.

  • Kibullel on Pátek, 5. října 2012 at 16:16

  Reply

  vidím to úplně stejně jako jsi to bobo napsal,hlavně to nenechat plavat! nechápu přístup komise….asi hrajeme první ligu bo co? rozhodčí byl ten kdo to schválil,tím to pro nás hasne,co já si pamatuji tak jsme na hřišti skutečně byli a bohužel jsme se trefili do prázdné soupeřovi branky jen šestkrát,to že tam soupeř nestál není náš problém….

   • Kibullel on Pátek, 5. října 2012 at 16:19

   Reply

   mimochodem,zápis je podepsaný jak námi tak soupeřem a i rozhodčím,to znamená,že se hrálo….nevidím jediný problém
   i kdyby jsme takhle odehráli celou sezónu(pokud by to vždy rozhodčí a soupeř podepsal) tak to přece není proti pravidlů,podle papíru se zápas odehrál a tečka.

    • bobo on Pátek, 5. října 2012 at 16:32
    • Author

    Reply

    to je právě ten problém… ten papír je jednoduše řečeno podvrh. V tom bych ten problém nehledal. Byla chyba na to přistoupit, každopádně je třeba zabývat se tím, za co jsme byli sankcionováni, a sice:
    *Důvod: Machinace narušující regulérnost soutěže – vědomé podepsání nepravdivých údajů v zápise o utkání, zfalšování výsledku soutěžního utkání*
    To, že se napsal výsledek 6:0 nijak nenarušilo regulérnost soutěže. S tim jak přišli bysme je na hřišti rozbili 10:0. Jediný, na co to mělo skutečnej vliv jsou statistiky, ve kterých maj ale stejně takovej bordel, že je člověk sotva může brát vážně.
    Zápis je věc rozhodčího. My se jen svezli s hotovým řešením. Pro nás bylo stejný vyhrát 5:0 kontumačně, 10:0 na hřišti nebo 6:0 od stolu. Pokuta ano, jednotlivci. to by se dalo akceptovat, ale trestat celej tým, to je zkrátka mimo mísu.
    Nemůžeme chtít úplný anulování závěru DK, souhlasil bych s pokutou, ale požadoval bych kontumaci zápasu, tak, jak to měl rozhodčí bez debat udělat a 3 body pro nás.

     • Tětís on Pátek, 5. října 2012 at 16:36

     Reply

     presne souhlas, pokuta ano, ale kontumace v nas prospech!!

      • Kibullel on Pátek, 5. října 2012 at 16:51

      Reply

      žádná kurva pokuta-na stejném závěru/výsledku se dohodli tři angažované strany ze tří,ten kdo v tomhle případu určuje pravidla popřípadě dělá „zastupujícího zákonu“ je rozhodčí-tvojí poviností přeci není rozhodovat(a ani to vědět) co je a co není ovlivnění soutěže! od toho je tam právě arbitr!
      to je jako kdyby jsme nesměli vyhrát o osm gólů protože to ovlivní stav tabulky skóre!
      stál bych si za svým!

       • bobo on Pátek, 5. října 2012 at 17:58
       • Author

       Reply

       Nemůžeš přece obhajovat to, že se výsledek vědomě zfalšoval. To by pak nemělo smysl to vůbec hrát.

  • bobo on Pátek, 5. října 2012 at 16:03
  • Author

  Reply

  Nestahoval jste si někdo propozice?
  V těch, co jsou teď online ke stažení se mi zdá, že je plno nových věcí než před začátkem sezóny…
  http://www.futsalpm.cz/download/1345473894-Propozice%20soutezi%2012-13.pdf
  Je tu i uvedená pokuta za zfalšovanej zápis… až 1500. O bodovym odečtu ani slovo.

   • Tětís on Pátek, 5. října 2012 at 16:07

   Reply

   koukal sem, ze Handball dostal 1500…coz je podle me v poradku, oni to iniciovali….

    • bobo on Pátek, 5. října 2012 at 16:19
    • Author

    Reply

    tak určitě, jenom si nevzpomínam, že bych tohle v propozicích viděl, když jsem si to před sezónou procházel… ale mýlit se můžu. Každopádně o bodovym odečtu tam není ani slovo.

   • johny on Pátek, 5. října 2012 at 19:16

   Reply

   Ty propozice byly vytvořený 20.8.2012 (dle vlastností souboru) – ale i to jde jednoduše obejít.
   Mě to připadá, že vážená komise chtěla vytvořit precedens v podobných situacích a tahle fraška se jí pěkně hodila do krámu. Navíc dle mého názoru se oba týmy podpisem zápisu provinili stejnou měrou, tak proč soupeř vyfasoval 1500 a my „pouze“ 500 – asi si řekli „voni to zkousnou“. Chyba, že se jednání od nás nikdo neúčastnil – jestli to dobře chápu, nevíme jak kdo argumentoval.
   Obávám se, že to již bude o nás bez nás.

  • bobo on Pátek, 5. října 2012 at 15:53
  • Author

  Reply

  Jediná chyba byla, že jsme prostě nebyli kurvy… pokuta váš problém, polibte nám prdel. Příště až si někdo bude chtít byť přehodit zápas ze soboty na neděli, tak se budu bát o další pokutu, jelikož to, že se hraje v jinej den než jak to bylo nalosovaný samo o sobě znamená ovlivnění soutěže.
  My jsme nic neovlivnili, pouze jsme souhlasili s tím, že se to napíše. My to po nikom nechtěli.

  • Tětís on Pátek, 5. října 2012 at 15:36

  Reply

  jednoznacne je to chyba sudiho, coz bych pouzil jako hlavni argument toho, proc je blbost, abychom to odsrali my odectem bodu…Pokutu beru, postup zrozeni vysledku neprobehnul uplne spravnou cestou, ale my jsme byli v pozici, kdy sme opravdu hrali ne druhy,ale treti housle…Pozadoval bych zruseni odectu bodu a kontumaci v nas prospech – legalní spravnou cestou…my sme k zapasu nastoupili, takze nevidim duvod, proc by mel skoncin 0:0 nebo se hrat znova..

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..