ORANJES – FCP 6:7 (3:2)

:calendar: 25.11.2012 | hala 31.ZŠ | 10,00h

:ball: 3x dvoři(-, hvízdy, junior), 2x feri(junior, bobo), hvízdy(veny), bobo(junior)

:joker: 2x hvízdy

:line-ups: tětís- veny, wiky, matěj, dvoři – bobo, junior, feri, hvízdy, stanley

Po sobotním poháru jsme v pozměněné sestavě nastoupili proti Oranjes. Příležitost dostal po poháru matěj a dále nás doplnili hvízdy, wiky a dvoři.

Jak už je nepsaným pravidlem, brzy jsme prohrávali. Bobo nezachytil náběh jednoho z hráčů soupeře, tětís nadskočil a balón skončil v naší síti. Zanedlouho po naší chybné rozehrávce Oranjes přidali i druhou branku. Nás dostala do hry malá domů soupeře. Nařízený nepřímý kop proměnil po venyho přistrčení hvízdy. Oranjes ale znovu poodskočili. Na dostřel nás opět posunul dvoři, který se na půlce nenechal obejít a svůj individuální postup vstříc brance proměnil.

Po přestávce přestřelka pokračovala. Oranjes přidali svou čtvrtou branku. Pak na půlce zatáhl za záchrannou brzdu hvízdy a po druhé žluté šel do sprch. Oslabení jsme zahráli dobře s čistým štítem a následně se hnali za vyrovnáním. O brejky po ztrátách balónu soupeřem jsme neměli nouzi. Nicméně problém byl s tím brejkem něco udělat. Něco jako nahrávka neexistovalo. Nicméně i přesto se nám podařilo zápas otočit i díky dovršení dvořiho hattricku. Poslední minuty jsme dohrávali s pěti fauly a Oranjes byli na dostřel jediného gólu. Na desítku ale nedošlo a my se mohli radovat z těsné výhry 6:7.

  • bobo on Pondělí, 26. listopadu 2012 at 15:27
  • Author

  Reply

  Vyrovnanej zápas se šťastnějším koncem pro nás. Není snad zápas, ve kterym bych podal tak slabej výkon jako v tomhle. První dva góly byly moje. Nejdřív si necham utéct hráče a nedosáhnu na dlouhej balon. Ten formální zákrok tětíse nemá smysl rozebírat. Potom při odkopu netrefim balón a naleju soupeři na gól. V prvnim střídání jsem asi 3x promáchnul… katastrofa. Naštěstí se nám to podařilo otočit.
  Co ale bylo snad ještě horší byly ty naše brejky, kdy jdeme dva nebo tři na jednoho a místo toho, abychom to vykombinovali buď ani nezakončíme a nebo střílíme z nesmyslných pozic, kdy na druhé straně máme zcela volného spoluhráče. Místo přihrávky do volného prostoru volíme kličku do soupeře a podobný nesmysly.
  Pak ta rozehrávka. Kolikrát jsem stál na lajně sám a obránce místo přihrávky na mě, tedy volného hráče vrací míč druhému obránci, kterého presuje soupeřův útočník.
  Je to tak trochu začarovanej kruh. Zezadu potřebujeme větší podporu, aby tam vždy jeden bek sbíhal, ale když už tam seběhne, okamžitě ztratíme balón a je z toho brejk soupeře.

   • Kibullel on Úterý, 27. listopadu 2012 at 09:40

   Reply

   s tím sbíháním obránců je to dost vo držku,jakmile útočník nemá z prvního kontaktu balón pod kontrolou(což není v 50% případů)následuje buď ztráta a nebo špatná přihrávka a pak obránce nemá šanci zachytit následný útok soupeře,protože je právě v pohybu vpřed a chybující útočník bohužel vždy jen přihlíží jak obránce zasekává a sprintuje zpět ke své brance.Vím náš styl není mega ofensivní ale je to taková jistota….

    • bobo on Úterý, 27. listopadu 2012 at 10:51
    • Author

    Reply

    Jo, přesně jak píšeš… ale pokud má soupeř postavenej blok a vzhledem k tomu, že každej zápas jsme nucený dotahovat, tak je to skoro pravidlem… tak se tam zkrátka jinak nedostanem než po souboji jeden na jednoho nebo seběhnutím obránce.
    Je třeba na tom v trénincích začít pracovat.

     • Kibullel on Úterý, 27. listopadu 2012 at 13:22

     Reply

     souhlas

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..