Organizační komise rozhodla o nepřipojení k FAČR

Zdroj: www.futsalpm.cz

Na schůzi organizační komise po polovině sezóny bylo rozhodnuto o nepřipojení soutěží pořádaných APF o.s. k FAČR.

Důvody nepřipojení
Hlavním důvodem je zavedení členských ročních příspěvků od 1.1.2012 ve výši 100Kč na 1 člena (hráče, rozhodčího, funkcionáře, fanouška…). Vzhledem k tomu, že již nyní mají mnohé týmy problémy se složením startovného, dalo by se předpokládat odhlašování mnoha týmů při zvýšení nákladů průměrně o 2000 na tým.
Výše členského poplatku může navíc být v roce 2013 zvýšena (již nyní byl původně navrhovaný ve výši 300Kč).
Dalším důvodem je nejasné přerozdělení těchto peněz. Zpět by se vrátilo maximálně 50% a pravděpodobně až po roce.
V neposlední řadě pak přínos pro kraj plynoucí z této investice. Většinu věcí již máme nebo si dokážeme zařídit sami v případě potřeby (databáze hráčů, výsledkový systém…).


Co z toho vyplývá
V současné chvíli hlavně to, že se ztrácí návaznost struktury soutěží. Krajský přebor je v současné chvíli nejvyšší soutěží APF bez možnosti dalšího postupu. Jak se zachová divize k přihláškám týmů, je na FAČR.
Další věcí je postavení hráčů hrající divizi a vyšší soutěže a současně soutěže APF. Do konce sezóny platí rozhodně stávající pravidla, jak se změní od další sezóny je zatím věcí dalších jednání.
Již nyní ale začínají platit v krajském přeboru hostování jako je tomu v městských soutěžích. Ovšem jen mezi týmy APF.

Rozhodnutí nemusí být definitivní
Nejvyšším orgánem APF je valná hromada. Pokud se najde alespoň 25 zástupců týmů, kteří do 31.1. písemně vyjádří nesouhlas s rozhodnutím organizační komise, bude svolána mimořádná valná hromada za přítomnosti zástupců FAČR, kde padne rozhodnutí definitivní.
Případné vyjádření nesouhlasu posílejte na info@futsalpm.cz – výhradně z oficiálních mailových adres uvedených na soupiskách týmů. Stejně tak případné dotazy.

Krajský přebor
Existuje možnost, že by krajský přebor samostatně přešel ppod FAČR, zatímco městské soutěže by zůstaly pod APF. I tom by rozhodla případně valná hromada složená pouze ze zástupců týmů, které soutěž hrají.

Dotazy do diskuze
Dotazy k nastalé situaci posílejte na mail info@futsalpm.cz. Odpovědi na ně budeme postupně zveřejňovat na webu.
Podmínky přistoupení k FAČR jsme již zveřejnili v jednom z předchozích článků.

2 comments

  • Kibullel on Úterý, 15. listopadu 2011 at 15:03

  Reply

  Totální nesmysl,myslím,že jsem na to už někdy reagoval.

  • bobo on Úterý, 15. listopadu 2011 at 13:05
  • Author

  Reply

  Můj názor je takovej, že plzeňskej kraj by si měl nechat kontrolu nad možnými postupy do soutěží FAČR, ať už se jedná o týmy, hráče nebo rozhodčí.
  Na druhou stranu ty podmínky, co FAČR nabízí jsou typu zaplaťte nám za každou ovci a mi vám dáme to co už máte i bez nás.
  Kdyby ten poplatek byl kilo s tím, že se 50% vrátí do krajský soutěže a odrazí se na startovném apod. byl bych pro. Nicméně nějaký další zvyšování na 300 je holej nesmysl. Od FAČR na úrovni krajskýho přeboru nepotřebujeme zhola nic, nicméně nemožnost ze soutěže postoupit výš ji připravuje o prestiž i kvalitu.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..