20.2.2011 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 14,00h

feri 3x (šimi, luďa, -), wesley 2x (páťa, šimi), bláhič (-), šimi (feri), bobo (johny)

luďa

wyky ? bláhič, johny, luďa, wesley – bobo, feri, junior, páťa, šimi

Kdo sázel na to, že nám čtrnáctidenní herní pauza pomůže konsolidovat naši sestavu, nedočkal se ? naopak. Úplně se nám rozpadly zadní řady, poněvadž Wiky ještě nevstal z mrtvých, Chali zůstal za kopečky, Dvoři dostal stopku naštěstí pouze na jedno utkání a Veny odkulhal z posledního tréninku snad s vykloubeným palcem. Jeho každoročně vyhlašovaný útok na korunu krále střelců tak letos opět nedojde naplnění. Navíc si Karbi znovu šel zakopat na venkovní plácek, takže i dopředu jsme nebyli kompletní. Museli jsme tedy znovu sáhnout do našeho záložního týmu a juniorky. Na plac tedy dnes chtě nechtě musela zbrusu nová obranná dvojice Johny s Bláhičem, pro kterého to byla vlastně ostrá premiéra v našem áčku (když nebudeme počítat několikaminutové loňské extempore). Dále zde byli Domažlicemi ostřílení Luďa s Páťou a po dvouměsíčním půstu se pomalu navrací i Junior. Jedno jméno v naší sestavě ale přeci jen budilo více pozornosti. Po vleklém zranění po více než roce se přišel s námi rozběhat Wesley. V prvním utkání nás čekal tým Pebalu, kterému jsme měli od minule co vracet.

Utkání začal aktivně hlavně Wesley, který hned dvakrát prověřuje schopnosti soupeřova gólmana. Hned při svém prvním střídání ve 3. minutě na sebe strhává všechnu pozornost Bláhič, který blokuje protihráčovu příhru, bere si balón a peláší na soupeřovu branku. Se zabijáckou grimasou nedává gólmanovi žádnou šanci ? 1:0. Poté musí Wyky pokrýt soupeřovu nebezpečnou standardku. Bohužel v 5. minutě Junior přichází na půli o balón a soupeř je najednou po rychlé zteči sám před Wykym, který nemá nárok ? 1:1. Zkoušíme hned odpovědět, ale kombinace Wesleyho se Šimim ke kýženému cíli nevede. Naopak v 11. minutě musí Wesley zaskočit za již překonaného Wykyho, když na poslední chvíli uklízí míč z naší prázdné branky. Ve 14. minutě bohužel nedůrazně pokrýváme uvolňujícího se protihráče a neštěstí je na světě ? 1:2. Šance si poté vypracovávají oba týmy, ale gólmani jsou na svém místě. Jedno z Feriho zakončení končí i s přispěním gólmana na tyči, zatímco Wyky musí dvakrát řešit situaci sám proti soupeři. I naše branková konstrukce se rozezvučí po jedné ze soupeřových střel. Na konci poločasu máme více ze hry a soupeře tlačíme k jeho brance. Před gólmana se postupně dostává Wesley, Šimi i Feri, ale každému chybí buď poslední krok nebo přesnější zakončení. V poločase tak o gól padáme, když nás několikrát podržel Wyky a my jsme zatím nebyli schopni proměnit naše vytvořené příležitosti.

Začátek druhé půle nám ale vychází. Hned v 27. minutě si Feri pokládá protihráče a nabízí lahůdku Šimimu, který balón již jen doťukává do prázdné branky ? 2:2. Za další dvě minuty se Johny i přes Páťovu snahu dostává k výhozu gólmana a hlavou ho posouvá Bobovi, který si udělá pár kroků a nekompromisně k tyči zavěšuje ? 3:2. Za další minutu Šimi potáhne balón, předkládá ho Ferimu, který tentokráte dělá pouze jednu kličku a přesně pálí ? 4:2. Pebalu se nyní nedaří dostat se vůbec k balónu. Naše další dvě střely končí mimo. Ve 32. minutě ale Feri ve spolupráci s Luďou na půlce zachytává soupeřův pokus o zteč a svůj únik korunuje položením gólmana s jistým zakončením ? 5:2. Během pouhých pěti minut se dostáváme do zajímavého brejku. I naše další akce stojí za zmínku, ne tak již jejich zakončení. Soupeř začíná trochu vystrkovat růžky a Wyky se musí udržovat v pohotovosti. Ve 39. minutě si Luďa neodpustí několik poznámek směrem k soupeři a je potrestán žlutou kartou. Již deset minut před koncem začíná Pebal riskovat při hře bez brankáře. Nám se daří i když s obtížemi vykrývat prostor. Dostáváme se k míči, ale naše zakončení přes celé hřiště je slaboučké. Wyky musí dvakrát vyrazit soupeřovy střely, ale to již v 41. minutě Páťa zachytává balón, posouvá ho na Wesleyho, jenž konečně láme prokletí čísla 7, které má na zádech a do prázdné branky navyšuje skóre ? 6:2. Soupeři se krátce poté daří nás vykombinovat, ale zakončující hráč nedokáže dopravit míč do naší zívající branky. V dalším okamžiku se ale hraje již na opačném konci hřiště, kdy již kombinace Wesleyho se Šimim zavání gólem, ale do sítě dopravuje balón až Feri, kterému se ho daří zachytit po předchozí akci svých spoluhráčů ? 7:2. Pebal riskuje až do konce a znovu je tu hra s pěti hráči v poli. Tentokrát nás na hezkých pár minut zamyká před naší brankou, ale do zakončení soupeře nepouštíme. Krátce před koncem podnikáme ještě dva protiútoky s rozdílným výsledkem. Nejdříve si balón vymění Šimi s Ferim, aby ho poslal do kopru a poté minutu před závěrečným hvizdem Šimi nachází kousek za půlkou naběhnutého Wesleyho, který ihned po obdržení míče tvrdě pálí. Jeho přesná pumelice končí za zády překvapeného gólmana ? 8:2.

Po počátečním hledání se v první půli jsme o výsledku rozhodli výborným nástupem do půle druhé. Zpočátku nás musel držet na hladině Wyky svými několika jistými zákroky, abychom se mu poté konečně odvděčili několika proměněnými šancemi. Ani dlouhá soupeřova powerplay nás potom nedokázala odklonit od zisku tří bodů. Utkání, ze kterého jsme měli jisté obavy, se nám ale podařilo zlepšenou střeleckou produktivitou zvládnout. Stejně jako nám i soupeři chyběli určitě někteří hráči, kteří nastoupili v našem letošním prvním vzájemném zápase.