3x karbi (veny, šimi, šimi), veny (šimi), dvoři (-), feri (karbi), šimi (bobo)

dvoři

dvoři

méďa ? dvoři, johny, šimi, veny – bobo, feri, junior, karbi, wesley

Dnes nás čekal soupeř, který ještě minulou sezónu kopal divizi ? družstvo Pebalu. O tom, že se jedná o velmi kvalitního protivníka, svědčily jeho dosavadní výsledky ? kromě jedné prohry samá vítězství. Ani naše squadra azzura ale zatím nezůstává bodově pozadu, takže se dal očekávat opravdu divácky atraktivní zápas. Naše sestava oproti poslednímu soutěžnímu utkání doznala určitých změn. Ondra si začal plnit své klubové povinnosti ? musel si dnes v Edenu protrpět utkání s Jabloncem. Montérky tedy svlékl Šimi, Karbi odložil prkýnka a nakonec dorazil i Wesley, i když měl v nohách vydařený poločas (hattrick) z přípravného utkání. Lze říci, že naše sestava byla jedna z těch silnějších. Dnešní zápas měl pro náš tým trošku pikantnější příchuť z jednoho prostého důvodu ? na soupisce našeho soupeře se objevil chlapík, který s námi absolvoval kolotoč prvních dvou sezón v krajském přeboru ? Hrubec i se svým slavným kolenním aparátem. Byl totiž zapůjčen na hostování z důvodu nepravidelné účasti na našich soutěžních zápasech. Očekávaným paradoxem bylo, že dnešní zápas proti svému chlebodárci (FCP) byl Hrubcovým premiérovým startem v letošním ročníku krajského přeboru. Však jsme se na něj také individuálně připravovali ? zvláště Veny stále vyprávěl o nějakém otevírání čehosi ? nevím, nechápali jsme ho. Jo a aby toho nebylo málo, na dnešní zápas dorazilo ještě zlo v podobě Wikyho.

Soupeř se ještě před zápasem narychlo převlékl, poněvadž naše dresy měly podobný odstín a mohlo se začít. Možná malá vsuvka ? proslýchá se, že na cestě k našemu slavnému souboru by také mohla být druhá sada dresů, co Feri? Prvních pět minut bylo ve znamení vzájemného oťukávání, ale postupem času jsme začali být aktivnější než soupeř. Vytvořili jsme si několik nadějných příležitostí, ale proměnit se nám žádnou z nich nepodařilo. Až nám soupeř poskytl výhodu v podobě rohového kopu, který si nedokázal pokrýt. Veny na nic nečekal a rozehrál na úplně volného Karbiho, který z první dokázal přesně umístit balón ke vzdálenější tyči. V dalším průběhu zápasu jsme se ocitli několikrát tváří v tvář gólmanovi soupeře, ale opět se nezadařilo. Nejzajímavější byla asi typická Venyho akce, když svým krkolomným způsobem dokázal projít přes celé hřiště až před brankáře, ale míč už neměl v ideální pozici, takže netypická trajektorie balónu končila bohužel na břevně branky Pebalu. Vše si ale vynahradil v 15. minutě. Po Šimiho příhře Veny lišácky vystřelil do skrumáže před soupeřovou svatyní. Bobo tam v ten okamžik dokázal zpracovat soupeřovy obránce s gólmanem v čele takovým způsobem, že si tito nešťastníci sami dopravili balón za svá záda. Pět minut před koncem první půle byl po vzájemném souboji s protihráčem plném horních končetin odpískán Dvořimu nedovolený zákrok. Náš nový bad boy znovu nezklamal. Stačil jeden vražedný pohled na sudího a hláška: ?No to je hezký!? a už jí měl. Přihlížející Wiky jen pokýval hlavou na znamení soucitu. Za necelé dvě minuty byl na forhontě znovu Dvoři, ale v situaci, která nám byla příjemnější. Dokázal získat balón a aniž ho někomu zapůjčil, postupoval na soupeřovu branku a svoji rychlou akci zakončil tak, jak to umí jen on ? přesnou bombou do síťoviny. Do této chvíle se nám podařilo vcelku zdárně eliminovat soupeřovy šance. To, co prošlo, pokrýval jistý Méďa. Minutu po vstřelení našeho třetího gólu jsme ale soupeře nechali dostat do zápasu. V tuto dobu jsme již pár okamžiků hráli pod hrozbou desítky za šestý faul. Pebalu se v této chvíli podařilo naši bránící čtyřku uzamknout na naší polovině a po rozehrání autu ji dokonce donutit k chybám při bránění. Protihráči si narazili míč a hbitému útočníku se podařilo dostat se individuálně k zakončení. Méďa tentokrát neměl šanci. Aby toho nebylo málo, minutu před koncem půle jsme se dopustili šestého faulu. Pebal kopal desítku. Méďa předvedl jeden za svých důležitých zákroků v tomto zápase. Reflexivně vyráží tvrdou soupeřovu střelu, ale ztrácí balón ze svého dohledu. Johny poté odklízí padající list před dorážejícím protihráčem na roh. Půle je u konce a my vedeme 3:1. Skóre jsme mohli několikráte navýšit, ale na konci poločasu mohlo být naopak hůře.

Co se soupeři nepovedlo před půlí, dokázal za čtyři minuty půle druhé. Nejspíše jsme trochu povolili v koncentraci a za dvě minuty to bylo již pouze o gól. Pebal se hrnul na naši branku, Bobo se dostal do kontaktu s protihráčem tak těsného, že posléze pocítil cizí loket na svých žebrech. Zatímco začal hledat všude kolem svůj vyražený dech, akce soupeře tři na dva pokračovala. Méďa si vybral svoji jedinou slabší chvilku v zápase, když očekával příhru z křídla před bránu a nepohlídal si bližší tyč. Pebalu se tedy podařilo snížit na rozdíl jediného gólu a Bobo byl doprovázen na naši lavičku, aby si přepočítal žebra. Místo něj začíná poté alternovat Junior. Za necelé dvě minuty bylo ještě hůře. Pebal po dalším rychlém kontru vyrovnává a my po nadějném průběhu zápasu musíme začít od začátku. V těchto chvílích se více bojuje než hraje. Bohužel na našem kontě přibývají zbytečné fauly daleko od naší branky. Soupeř ale také nehraje v rukavičkách. Patnáct minut před koncem to pocítí Feri, který se po jednom ze soupeřových zákroků belhá k naší lavičce. Střídáme proto a daří se nám rychlý protiútok, když Šimi ustojí soupeřův nepříjemný skluz a potáhne balón. Předloží ho Karbimu a ten potvrzuje svoji střeleckou formu. Na tahu je tedy Pebal. Deset minut před koncem mohou diváci vidět jedny z klíčových okamžiků zápasu. Po naší ztrátě míče se po pravé straně daří probíjet jednomu z protihráčů a Dvoři vědom si hrozícího přečíslení tahá za záchranou brzdu. Druhá žlutá karta, jdeme do tří a Pebal má obrovskou šanci k vyrovnání. Před Méďou zůstává trojka Karbi, Šimi a Johny. Soupeř se vzorně rozestavuje a začíná nás svírat svými rychlými přihrávkami. Asi minutu se nám daří nepouštět protihráče do zakončení. Navíc vystihujeme jednu z přihrávek a Johny s Méďou na hrací ploše už mohou jen sledovat vzorový rychlý protiútok Šimiho s Karbim do rozhozených zadních řad Pebalu. V oslabení Karbi zvyšuje na 5:3. Zbylý čas soupeřovy přesilovky se nám daří ubránit se a jsme opět nahoře. Dvoři je sice ve sprchách, ale Bobo zjistil, že žebra má v pořádku a znovu nastupuje na hrací plochu. Konec zápasu je ale ještě daleko. Na našem kontě je opět pět, většinou zbytečných faulů. Velkou šanci má ještě Johny po Wesleym rozehrávaném autu, ale střílí pouze do gólmana a to mu ještě Hrubec, který nectí staré přátelství, nechává pěkný otisk své podrážky na lýtku. Pět minut před koncem zápasu je tu nová zápletka. Když si Veny na půlce vyšlápne na protihráče, hned se pohledem obrací na Wikyho, který zahřívá naši střídačku. Když Wiky zdviženými palci naznačuje své odborné zhodnocení předešlé situace, je Veny v sedmém nebi. Jak již bylo uvedeno, zlo se přišlo podívat. Následné zahrávání desítky nám ale může značně zkomplikovat závěr zápasu. Méďa nás opět podrží svým dalším reflexivním zákrokem. Pebal si poté bere oddychový čas a následuje situace, kterou jsme několikrát prožívali v minulosti my. Hrubec si bere rozlišovák a jde jako pátý kopáč do pole. Minutu se soustředěně bráníme, abychom poté podnikli rychlý protiútok, na jehož konci Karbi předává balón Ferimu a tomu nečiní žádnou potíž překonat Hrubce v bráně soupeře. Hrubec si ale nakonec malou náplast pro sebe připravil, když stále při pokračující powerplay soupeře minutu po inkasované brance schoval svoji střelu za klubko hráčů, a protože Méďa neviděl v daném okamžiku zhola nic, snížil na rozdíl dvou gólů. V poslední minutě zápasu byly k vidění ještě tyto zajímavé akce: nejprve Bobo políbil svoji hlavičkou tyč branky Pebalu, aby vzápětí nezištně přihrál Šimimu na náš sedmý gól. No a na závěr se asi soupeře zželelo Karbimu, který se příliš okatě opět někde u půlky hřiště opřel do protihráče a vybídl ho ke zkorigování výsledku exekucí další desítky. Méďa ale svým dalším parádním zákrokem podtrhl svůj výborný výkon. Sudí okamžitě po Méďově zákroku utkání ukončil.

Proti houževnatému soupeři jsme v divácky velmi atraktivním utkání podali výborný výkon, nebýt slabých chvilek a ztráty koncentrace před a po přestávce. Už poněkolikáté se ukázalo, že jsme přeci jen oproti minulým ročníkům zkušenějším mužstvem. V předešlých letech bychom ve většině zápasů po takovémto průběhu utkání, kdy soupeř dotáhne naše relativně výrazné vedení, zkolabovali. Na našem kontě bylo tentokrát více faulů, než by bylo únosné ? více klidu při řešení některých situací by neškodilo. Méďa ale skvěle zachytal.

Pozor na příští dvojzápas. Karbi má maturák, což se samozřejmě zhodnotit musí, ale neměli bychom si zatím skvěle rozehranou sezónu nějakým nepředloženým chováním pokazit. Zatím se nám to po jakékoliv takovéto akci vždy povedlo.

Dva nejzářivější příklady: 5.6.2004 FCP:Trosky 1:7, 17.11.2007 FCP:Happich 1:6

• šimi on Neděle, 10. ledna 2010 at 18:08

ještě pro informaci, memoriálu Josefa Ibermajera na Doubravce nám přál, pouze 31.1. nebude Karbi, Já asi zmáknu všechny…

Takže by se ten Leden mohl zvládnout!!

• šimi on Neděle, 10. ledna 2010 at 17:53

bylo to dobré!!! Jen tak dál a můžeme se prát o ten postup do divize… Nerad to přiznávám, ale ten Medvěd nás podržel 🙂
    Romane, nebuj otevřu si nějakou pobočku, už tam mam Wesleyho, Karbiho, Ondru, Chaly neni na takové úrovni ale taky dobrý a samozdřejmě Já 🙂

• Méďa on Neděle, 10. ledna 2010 at 11:34

Parádní mač od začátku do konce jen je škoda, jak připoměl Venca, že i přes neustálé výhry jsme stále 8 v tabulce :07: jinak jsem si pěkně zachytal jsem spokojen :03:

• bobo on Neděle, 10. ledna 2010 at 11:33

Zápas jsme zvládli výborně. Soupeř nezklamal co do svého tvrdého pojetí hry… loket do xichtu, loket do žeber… nechápu, jak soupeř mohl kopat 3 desítky… Ale to dokázali jsme na soupeřům nástup odpovědět, jak řikal dvoři v šatně… Jeho vyloučení nás zvedlo. Karbi opět výborně… šimi je holt dobrej skaut… :09: