Pohoda Plzeň – FCP 2:7 (2:2)

14.2.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 15,00h

karbi 3x (-, dvoři, feri), feri (wiky), dvoři (karbi), bobo (méďa), junior (dvoři)

méďa ? dvoři, johny, veny, wiky – blahy, bobo, feri, junior, karbi, svoby

Tento třízápasový víkend jsme zakončili odvetným utkáním s naším tréninkovým partnerem, týmem Pohody. V dnešní reportáži jsou občas použity Šimiho poznámky, takže je nutno některá fakta brát s rezervou. Z předchozí věty je patrné, že nastal smutný okamžik pro všechny fanoušky ? jejich idol usedl pouze na tribunu a tým byl (prý) poskládán ze všeho, co mělo ruce a nohy. Naopak se do sestavy vrátil včera absentující Karbi a ještě jsme na soupisku vtěsnali dva nadějné zástupce naší juniorky ? Blahyho se Svobym, které jsme v průběhu dnešního zápasu chtěli podrobit prvnímu ostrému testu. Při pohledu na lavičku soupeře, kde se těsnalo pouze pět maníků do pole, kteří měli navíc v nohách předchozí remízový zápas s Happichem, mohl nezaujatý divák očekávat vcelku jednostranný průběh utkání. Jenže naše Blue Army přišla na plac opět s flexibilním výkonem, což ostatně vyplývá z následujících řádek.

Do utkání jsme vstoupili, jak se ostatně dalo očekávat, aktivně a již v první minutě si Karbi prostě vzal balón a jednoduše zavěsil ? 1:0. Tento rychlý gól nás kupodivu velice rychle ukolébal, a i když jsme protihráče vcelku úspěšně napadali, soupeř se vzápětí dostal s obrovským štěstím zpátky do zápasu. Ve třetí minutě jeden z Pohodářů kousek za půlí natáhl, poněvadž neměl komu přihrát, a vystřelil. Do dráhy letu balónu stihl dát Bobo nohu tak nešťastně, že míč po krásné a ladné trajektorii obloučkem přeletěl i překvapeného ochránce naší svatyně Méďu, který byl v té chvíli nepatrně povystoupený z branky, a zapadl pod víko ? 1:1. Náhodný gól, který nás ani moc nerozhodil, protože jsme se v dalším okamžiku mohli ihned dostat znovu do vedení. Situaci tři na jednoho jsme ale nejenže neproměnili ? Karbi v jasné střelecké pozici ještě slabě nahrával Ferimu, ale navíc okamžitě následovalo přečíslení na druhé straně ? naštěstí také bezzubé. V 7. minutě jsme podcenili útok nejaktivnějšího hráče soupeře, který si u levé lajny pohrál s Bobem i Dvořim a když Johnyho blok přišel pozdě, bylo k vidění už jen přesné a tvrdé soupeřovo bodlo ? 1:2. Opět jsme si zbytečně zkomplikovali zápas svojí občasnou laxností a nekoncentrovaností. V následujících minutách byla na hřišti k vidění spíše přetlačovaná, když se nám nedařila kombinace ve finální fázi našich útoků. Naštěstí ve hře dozadu jsme již byli pozornější a soupeře jsme k žádnému vážnějšímu ohrožení naší branky nepouštěli. Naše šance sice přicházeli, ale míč z našich sálovek většinou do prostoru branky vůbec nelétal. Asi největší příležitost ke srovnání skóre měl v 18. minutě Dvoři, když vyplaval s balónem za soupeřovým zadáky a řítil se sám na gólmana. Podle Dvořiho pozdějšího vyjádření ho chtěl ale šetřit a tak natáhl ještě před šestkou a skutečně ho pošetřil ? čtenář správně odhadne, kde skončila Dvořiho pumelice. Jak je ale v posledních zápasech nepsaným pravidlem, podařilo se nám do poločasu přeci jen srovnat se soupeřem krok. Ve 22. minutě naši rychlou akci zakončil přesně Feri po Wikyho příhře ? 2:2. Minutu před půlí jsme dokonce mohli strhnout vedení na svoji stranu. To by ale Karbi musel trefit z 20 cm prázdnou branku. Po velmi neurovnané hře, kdy nám scházelo více klidu v zakončení jsme tak rozuzlení zápasové zápletky museli nechat na druhou půli.

Ve 3. minutě si Pohoda zkouší zopakovat svoji první gólovou situaci. Na naší branku se ladně snáší z velké dálky lob, který naštěstí pro nás končí pouze na břevně naší svatyně. Minutu nato Karbi neuplatnil více klidu při našem přečíslení dva na jednoho a za další dvě minuty Johny posílá balón za obranu Juniorovi, který ale bránu také netrefuje. Stále tedy platí remízový stav. Zápas víceméně rozhodujeme slepenými góly v 8. minutě druhé půle. Nejdříve je k vidění přímočará akce Méďův výhoz na Dvořiho, Dvořiho přihrávka Karbimu a jeho přesné zakončení ? 3:2. Neuběhne ani celá minuta a Karbi kousek za půlí nabíjí Dvořimu a ten svojí obávanou dělovku umísťuje tentokráte přesně ? 4:2. Mezi 13. a 15. minutou si vedení navíc pojišťujeme. Po neúspěšném zakončení je Feri opět u míče a předává ho Karbimu, který nachází opět svoji střeleckou pohodu. V další minutě Méďa dává balón ještě na vlastní půlce Bobovi, který rozkmitá své končetiny neskutečnou frekvencí, za půlí si narazí balón se soupeřovo rukou a z deseti metrů nekompromisně zakončuje – 5:2. Na naši po hříchu poslední gólovou akci se dá také koukat. Dvořimu se podaří soupeři vypíchnout míč, kterého se ujímá Johny. Ten s ním přechází půlicí čáru a v situaci tři na jednoho ho znovu předává vlevo neúnavnému Dvořimu, jenž ho kousek před brankovou čarou nesobecky posílá doprava na osamoceného Juniora. Pro toho již není problém přesně zakončit do odkryté branky. Celou situaci společně s Méďou sledoval vzadu vše jistící Bobo. Pohodáři potom ještě seřvali svého časoměřiče, který zřejmě po manipulaci s časomírou spustil v průběhu naší akce vcelku hlasitý klakson, načež se časomíra úspěšně odporoučela do věčných lovišť. Jak už to bývá při takovémto vývoji zápasu v našem týmu zavládlo uspokojení. Soupeř chce ještě skóre korigovat, ale v koncovce je bezzubý. Po několika šancích soupeře byla k vidění situace jako přes kopírák ze včerejšího zápasu. Feri při našem přečíslení tři na jednoho postupuje s míčem středem hřiště, a i když oba s ním jdoucí spoluhráči mají výhodnější postavení, bere znovu vše na sebe. Tentokrát ale posílá balón do kytek. Za to, zač jsme ho včera byli nuceni pochválit, ho při jeho okamžité cestě na střídačku dnes častujeme docela i na náš vkus až neslušnými výrazy. A je tu vcelku očekávaná příležitost pro naši juniorku. Mládenci vyběhli na plac jak hladoví psi a hned jejich první akce volala po gólu. Svoby si naráží s Blahym a sám před gólmanem nepřesně zakončuje. Potom už místo jejich hry víceméně hovoří jejich nezkušenost. Svoby si nechá uniknout svého hráče a situaci nakonec zdárně řeší čistým odebráním balónu. Ozývá se ale píšťalka sudích ? naštěstí si z nás pouze vystřelili (srandisti). Byl by to totiž náš již pátý faul. O ten ale nepřicházíme, když si Svoby zjednává soupeřův respekt a u našeho rohového praporku posílá třikrát tak těžkého protihráče hokejovým zákrokem na hrazení. A aby toho nebylo málo přidává se i Blahy, když si po Méďovo výhozu dělá příliš okatě prostor svojí zadní částí těla. Následuje desítka, které čelí Méďa, jemuž po jednom z předchozích zákroků nápadně bobtná jeden z prstů. To soupeř ale neví a posílá svoji bombu do prostoru jeho zdravé končetiny. Méďův učebnicový semafor vyráží balón na spojnici brankové konstrukce. Chvíli před koncem si ještě Karbi dělá srandu z gólmana soupeře, když jej trefuje do hlavy odrazem o tyč jeho branky. Šimi píše: ?Naše excelentní střelecké duo jsou hamouni!?

V neurovnaném zápase plném nepřesných zakončení jsme dosáhli vcelku očekávaného vítězství. Je jistě dobře, že máme oba zápasy s naším tréninkovým partnerem zdárně za sebou, i když na dnešní utkání se chvílemi nedalo vůbec koukat. Venyho úlohu zlého muže stihli převzít za těch pár minut, co byli na hrací ploše, naši mladíci ? to jsou právě ty zkušenosti. Podali jsme zkrátka o tomto víkendu více flexibilních výkonů, než bylo zdrávo.

V dané chvíli je pro nás ale nejdůležitější otázkou stav Méďova prstu. Všichni v týmu ví, jaké komplikace by jeho zraněním nastaly. Musíme doufat.