2.1.2010 ? hala ZČU Plzeň ? 18,00h

4x wesley (feri, feri, ondra, feri), 2x junior (bobo, ondra), 2x ondra (wesley, bobo), bobo (junior), dvoři (feri), feri (wesley)

dvoři (dle zápisu ondra)

méďa ? dvoři, johny, ondra, veny – bobo, feri, junior, ondra, stanley, wesley

V první zveřejněné verzi hracího rozpisu krajského přeboru byl dnešní den (2.1.2010) posledním známým hracím dnem. Když nastaly problémy s pronájmem stávající hrací plochy v hale ZČU, dnešek již v rozpisu nefiguroval. Ani před vánoci nebyly známy žádné další podrobnosti. Až najednou den před koncem roku se někteří z nás ze stránek plzeňského futsalu dozvěděli, že původní hrací termín zůstává v platnosti. Protože jsme s tímto utkáním již příliš nepočítali, bylo nutné v relativně krátké době dát do kupy nějakou sestavu. Ještě včera (na Nový rok) kolem poledne jsme byli celkem tři, kteří by byli schopni nastoupit k dnešnímu zápasu. Postupně, jak se zbylí členové týmu probírali z delíria a začínali znovu vnímat okolní svět, jména potenciálních účastníků utkání přibývala. Sestava, která postupně ale velmi rychle vykrystalizovala, byla nakonec jednou z nejsilnějších, ve které jsme v letošním ročníku nastoupili.

Čekalo nás velmi prestižní utkání, poněvadž naším soupeřem bylo mužstvo našeho letošního tréninkového partnera, družstvo Pohody. Pohodářům jdou zatím naše společné tréninky docela k duhu, protože do dnešního dne měli na kontě pouze jednu prohru. Po pravdě řečeno měli jsme z tohoto vzájemného měření sil trochu obavy, protože v dosavadních tréninkových zápasech jsme soupeře po většinou přehrávali v různých sestavách. Ostrý zápas je ale vždy o něčem jiném. Každopádně jsme věděli, co od soupeře očekávat, ale to samé samozřejmě věděla i Pohoda. Pravda, měli jsme dnes v rukávu jeden trumf – Ondru, který se na žádném tréninku zatím neukázal. Naše taktika byla jasná – nepustit soupeře na začátku zápasu do hry, poněvadž na zmíněných trénincích jsme několikrát museli dohánět nemalý náskok Pohodářů ze začátku simulovaných utkání po naší nekoncentrovanosti.

Již naše začínající čtyřka si dokázala vytvořit tlak, který hned v první minutě korunovala vedoucím gólem. Na svědomí ho měla nově sestavená útočná dvojice Feri – Wesley, když druhý jmenovaný po Feriho krásné příhře poslal balón ponad padajícím gólmanem soupeře do sítě poprvé. Ještě něco ale stojí za zmínku při úvodním střídání – Venyho neskutečná nožní ekvilibristika. To, že Veny bude připraven k zápasu jsme se dozvěděli až zprostředkovaně. Z jeho úvodních kontaktů s míčem bylo rázem jasné proč. Být na lavičce Wiky, určitě by znovu použil svoji slavnou hlášku o slepeckém psovi, která je každému FCP-srdcaři dostatečně známa. Každopádně když Venyho plíce po chvíli za ním dorazili na lavičku, pokračovali jsme ve hře. Chvíli po začátku zápasu dorazila naše další hvězdná posila. Šimi přišel propagovat svůj návrh nových dresů samozřejmě v klubových barvách – dlouhé rukávy a hlavně nohavice ale zřejmě u schvalovací komise neprojdou. Když viděl naši namotivovanou lavičku, bylo mu jasné, že se převléci asi nepude – určitě ale bude mít v dalších zápasech spoustu šancí dokázat své kouzelnické umění. Vytvářeli jsme na soupeře soustavný tlak, ale míč jsme nemohli dostat do sítě, i když po zajímavých kombinacích jsme se dostávali až před pohodového gólmana. Až v 10. minutě se velmi důrazně přihlásila o slovo naše druhá útočná dvojice. Bobo svým typickým důrazem donutil soupeřova obránce k předání balónu, ihned ho poslal před branku Juniorovi a ten už si s ním věděl rady. O minutu později si spolupráci zopakovali v obráceném gardu. Junior nahrával a Bobo zakončoval k bližší tyči soupeřovy branky. Juniorův občasný respekt ze soupeře byl ten tam. O pět minut později byla k vidění krásná kombinace, na jejímž konci Feri opět předal před prázdnou bránu Wesleymu a bylo to již 4:0. Za další dvě minuty se svým fanouškům začal ukazovat Ondra. Jak je jeho zvykem, vzal si míč, narazil si s Wesleyem a Pohodáři byli nuceni opět rozehrávat ze středového kruhu. Účet první půle uzavřel Junior po přesné Ondrově příhře tři minuty před ukončením poločasu. Hráli jsme po většinu času zodpovědně a čistě, dokonce i Feri běhal se svým hráčem – samozřejmě po hlasité nápovědě naší lavičky. Méďa musel řešit několik ošemetných situací, hlavně po našem špatném převzetí protihráčů u autové čáry, kdy konečky prstů vytáhl soupeřovu střelu na tyč. Proti dorážce osamoceného soupeře už naštěstí zasahovat nemusel. Poločasový výsledek naznačoval jednoznačnou záležitost, ale přesto jsme se o přestávce burcovali, abychom předešli nějakému podcenění soupeře ve druhé půli.

Chtěli jsme samozřejmě se opět pokusit o udržení čistého konta a skutečně se nám to dlouho dařilo. Navíc tři minuty po pauze si pro diváky opět připravili hezkou kombinaci Ondra s Wesleyem, kdy druhý jmenovaný navýšil skóre. Následující tři minuty toho bylo k vidění skutečně mnoho – hlavní role: Dvoři. Nejdříve Dvoři čistě odebral balón protihráči. Sudí se ale nechal poněkud ovlivnit hereckým výstupem soupeře a tak Pohoda kopala přímý kop. Dvoři v tu chvíli polkl několik svých peprných komentářů. Nic z toho nebylo, naopak při následném obléhání a ostřelování soupeřovy branky se balón dostal k osamocenému Dvořimu a ten ze dvou metrů nekompromisně svoji obávanou pumelicí trestá předchozí nespravedlnost. Za pár okamžiků se ale protihráč sklouzne proti komu jinému – no samozřejmě proti Dvořimu. Tady se už ale trošičku ukazuje Dvořiho jižanská povaha a již je slyšet jeho hlasitý komentář pronášený přímo do očí pachatele. Naštěstí Dvoři se spokojil pouze se slovním komentářem, přesto byl jeho výkon oceněn žlutou kartou, stejně tak jako soupeřův skluz. V další minutě už opět hrajeme a Ondra po Bobovo příhře znovu navyšuje skóre. Bohužel hned v další minutě přichází Méďa o čisté konto, když se nám nedaří zpacifikovat soupeřův průnik u postranní čáry a střela s poněkud nepřirozenými parametry končí za Méďovými zády. V následné mezihře je vidět pěkná narážečka Johnyho s Méďou, spíše Médi s Johnyho jistými orgány, k jejichž přímému nastřelení přeci jen naštěstí trošku chybělo. A navíc, poněvadž odražený balón byl nucen Méďa znovu odehrát, je nařízen hlavním sudím po drahné chvíli (než si zřejmě uvědomil, cože se to stalo – druhý sudí správně ocenil umělecký dojem a trest nesignalizoval – chválíme) nepřímý kop za dvojí hraní gólmana. Následný signál Pohody pochopil pouze onen hráč, který ho vymyslel, takže z tohoto obláčku zatím nezapršelo. Po chvíli se také Feri zapisuje do střeleckých statistik, když mu balón nezištně předkládá Wesley. Nula na kontě už to nebude, zápas je dávno rozhodnut, upouštíme občas od zodpovědné hry a dovolujeme si trochu více efektních pokusů o uvolnění než by bylo záhodno. Dvě takové situace soupeř tak deset minut před koncem využívá. Nejdříve trhá síť přízemní střelou a poté po ztrátě míče ve středu hřiště dokonale řeší situaci tři na dva opět nekompromisním zakončením. Poslední slovo má ale několik okamžiků před koncem střelec zápasu Wesley, když mu nahrává naopak asistent zápasu Feri. Skóre se tedy zastavuje na stavu 11:3 pro naše barvy.

V sestavě, jakou se nám podařilo malým zázrakem dát po novém roce dohromady, jsme samozřejmě na nic jiného než na jasné vítězství pomýšlet nemohli. Když jsme ztratili čisté konto, začali jsme hrát více bezstarostněji a z toho také pramenily další branky v naší síti. Smutnit z toho ale nemusíme, protože utkání jsme zvládli nad očekávání dobře. Důležité bylo, že jsme se soupeři dokázali gólově relativně brzy utrhnout. Je jasné, že každé další utkání se bude odvíjet od sestavy, jakou se nám podaří postavit. I když nebude vždy takto nabitá, v záloze máme dnes pozdě chodícího Šimiho a lyžaře Karbiho s Chalim (jo a Machy je asi ještě mrtvej), takže porazit se můžeme pouze mi sami (řečeno trošku s nadsázkou). Tak jak na nový rok, tak po celý rok.

• Stanley on Pondělí, 4. ledna 2010 at 18:15

Taky se mi na to hezky koukalo. :07: Všichni skvělý výkon. :09:

• bobo on Pondělí, 4. ledna 2010 at 12:46

To jsme pár akcí ještě nedotáhli do konce… bylo to jak na střelnici… Jinak, Juni… :03: Bez respektu, přesně tak, jak to má vypadat.
    :05: :line-ups:

• Wiky on Pondělí, 4. ledna 2010 at 11:04

dobře vy :09:

• Kibullel on Pondělí, 4. ledna 2010 at 09:27

Hrálo se mi moc dobře…..

• Méďa on Pondělí, 4. ledna 2010 at 09:23

Parádní zápas pěkně se na to koukalo myslim že jsme se důstojně rozloučili s halou ZČU

• šimi on Neděle, 3. ledna 2010 at 20:33

A to až se po dlouhodobé dovolené vrátí Wiky, kurva to budou sestavy!!
    Hlavně aby se to scházelo až nám začnou fotbaly a můžeme opravdu pomýšlet na postup, máme to parádně rozehraný!!