20.2.2011 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 15,00h

feri (bobo), wesley (tětís), dvoři (feri)

dvoři

tětís ? bláhič, dvoři, johny, luďa, šimi – bobo, feri, junior, páťa, wesley

Podobně jako v Domažlicích jsme ke svému druhému zápasu nastupovali ihned a to proti alespoň v našich očích papírově slabšímu soupeři než byl náš první dnešní protivník. Určitě každý z nás uslyší několikrát Venyho slova o tom, jak jsme mohli proboha neporazit našeho tréninkového partnera, kterého dle jeho slov si dáme, kdykoliv se nám zamane a v jakékoliv sestavě. Tak stalo se to asi takto. Již jsme mohli počítat s Dvořim, poněvadž mu vypršel jednozápasový trest. Do branky se postavil Tětís a ještě jsme prohodili Wesleyho se Šimim (Wesley dopředu, Šimi dozadu), což se podle pozápasových rozborů jevilo přinejmenším jako kontraproduktivní.

K první střele se dostává Dvoři a prověřuje tak z patnácti metrů připravenost pohodového gólmana ? v pořádku. I Tětís si poté musí dojít pro svůj první ostrý zákrok. Zčistajasna se ale v 6. minutě jeden z pohodářů opírá kousek za půlí do balónu a Feri, který je kupodivu v daném okamžiku u naší šestky, vstupuje do dráhy balónu a lehce jej tečuje. Na malou změnu směru již Tětís nestačí zareagovat a míč se třepe v naší síti ? 0:1. Působíme lehce unaveným dojmem a soupeř se dostává dvakrát do zakončení. Tětís je ale na místě. Stejně tak gólman soupeře na opačné straně po střele z nařízeného přímého kopu. Po následném rohu nachází Dvoři Šimiho, který posílá balón před prázdnou bránu na naběhnutého Feriho, jenž však místo lehké dorážky volí klasickou pumelici a ze dvou metrů posílá míč pod střechu haly. Naši zvýšenou aktivitu jsme korunovali v 15. minutě, když Bobo nachází Feriho, který se tentokráte již nemýlí ? 1:1. Minutu nato strháváme vedení na naši stranu, když Tětís svým výhozem nachází na pravé straně Wesleyho, kterému se daří uvolnit a přesně k tyči zakončit ? 2:1. V dalším okamžiku si naráží Wesley s Juniorem, ale na konci této akce je soupeřův gólman. Dá se říci, že v těchto okamžicích máme utkání pod kontrolou, vytváříme si příležitosti a soupeři toho mnoho nedovolujeme. Navíc ve 21. minutě zatlačujeme Pohodu k vlastní šestce. Nejdříve Wesley trefuje hlavou břevno, aby po dalším rozehrání našel Feri ve středu hřiště naběhnutého Dvořiho, který svoji další pumelici přesně umísťuje ? 3:1. Další Wesleyho střelu poté vyráží gólman alespoň na tyč. Poločas po naší zlepšené hře a dalších nevyužitých šancích končí naším dvougólovým vedením. Bohužel pro nás přestávka pomohla víc soupeři.

První příležitost ve druhé půli si ale vytváříme my. Šimi se uvolňuje po pravé straně a předkládá balón na druhou stranu, kde ? chybí Feri. Ale to již Pohoda po chvíli cítí, že přestáváme běhat a naše hra se stává profesorskou. Máme tady první obrovský závar, kdy hráči soupeře vyšachovávají naši obranu, ale zakončující hráč nedokáže trefit naši prázdnou branku. Ve 32. minutě si jeden z dlouhých soupeřových výhozů zpracovává protihráč, pokládá si Tětíse a brána je otevřená ? 3:2. Po chvíli ztrácíme na posledním balón a od další pohromy nás v situaci sám hráč na Tětíse zachraňuje pouze břevno naší branky. Ještě v téže minutě Pohoda rozehrává roh a my necháváme v našem vápně otočit s míčem jednoho z protihráčů, který trefuje skulinu mezi Tětísem a tyčí ? 3:3. Neskutečně jsme přestali hrát a sami jsme Pohodu pustili do zápasu. Zkoušíme konečně zařadit vyšší rychlostní stupeň a Šimi nachází Feriho, kterému kazí radost gólman. Zapomínáme na zadní vrátka, naštěstí zakončujícím protihráčům chybí více klidu při jejich střelách ? dvakrát se jim nedaří dostat balón do naší odkryté branky. A máme tady Wesleyho a jeho další tyč. A vzápětí je závar na naší straně, když Dvoři nejdříve jednou svojí končetinou balónu v cestě do naší branky zabrání, aby ho svojí druhou nožkou znovu kapánek popostrčil. To se již naštěstí Tětís zorientovává a snad deset čísel před čarou míč zachytává. Posledních deset minut je festivalem našich neproměněných obrovských příležitostí. Po Wesleyho příhře se Feri obtáčí kolem gólmana, ale neproměňuje. Hned poté zakončuje nadvakrát Wesley, ale také on neprotlačí míč do branky. Po našem rohu trefuje balón slabě Luďa. Míč jde do levé tyče, poté hned do pravé, no a poté ho již nějaký pohodář uklízí. Vzápětí se Wesley obtáčí po pravé straně, ale tentokráte netrefuje. Pohoda je pod tlakem a pět minut před koncem si bere time. Krátce po rozehrání se k balónu dostává Wesley a i když schovává svoji střelu za obránce, gólman vyráží. Stejně tak se daří i Dvořimu při jeho pokusu. Bohužel všechny tyto střely jdou při zemi a trefují končetiny roztaženého brankáře. Soupeř se dostává do ojedinělého protiútoku, když jeden z hráčů utíká Ferimu, ale trefuje dobře postaveného Tětíse. Protože naši nejlepší kopáči jsou na place již dlouho, bereme si dvě minuty před koncem time a nezměněnou sestavu posíláme zpátky s nadějí, že zápas rozhodne. Ukázku zmaru tu máme chvíli před koncem, kdy Wesley ukázkově dělá jednoho ze zadáků, ale jeho následné střele se do cesty staví všudybyl Šimi. Minutu před koncem po naší ztrátě balónu jdou dva pohodáři na Dvořiho. Ten při svých zkušenostech ale ví, jak se v takových situacích zachovat a sestřeluje jednoho z útočníků ? samozřejmě vidí svoji oblíbenou barvu ? žlutou. Náš poslední pokus osamoceného Wesleyho chytá hrdina posledních okamžiků gólman Pohody.

To, co se nám s obrovskou dávkou štěstí povedlo v Domažlicích, kdy jsme podcenili a odflákli svůj druhý zápas, ale přesto ho dotáhli do vítězného konce, se nám dnes nepodařilo. Již v první půli jsme měli dostatek příležitostí, které jsme měli proměnit. Bohužel místo toho, abychom soupeře v půli druhé dorazili dalšími góly, nepochopitelně jsme polevili pod dojmem zdánlivě neškodného protivníka a svoji ledabylou hrou jsme ho dostali zpátky do hry. I když jsme si poté vytvořili místy až drtivý tlak, brána Pohody pro nás zůstala zakletá. Na druhou stranu při nás stálo několikrát i spoustu štěstí. Je pravda, že několik posledních tréninků jsme (ne)absolvovali v šílených sestavách a spousta hráčů spolu hrála vůbec poprvé (dokonce se viděla poprvé) ? to se na výkonu musí zákonitě projevit. Každopádně toto utkání bylo o hlavě a měli jsme ho zvládnout lépe. Bodově jsme na tom ale stále dobře a máme určitě ještě oč bojovat ? tak proč si neudělat radost a dotáhnout slibně rozjetou druhou polovinu soutěže do zajímavého konce.