Pohoda Plzeň – FCP 3:7 (0:2)

23.11.2008 ? hala ZČU, Plzeň ? 11,00h

3x wesley (tětís, 2x šimi), 2x šimi (-), bobo (-), stanley (wesley)

tětís ? wiky, najký, bobo, machy – šimi, wesley, junior, stanley

Po mariášové sobotě jsme nastoupili hned následující den proti Pohodě. Problémy se sestavou, které byly následkem předchozí vysoké karetní hry, se podařilo zdárně vyřešit. Méďa s Dvořim nerozchodili (doslova) tvrdé zákroky soupeře a Feryho s Chalim zase odměnili rozhodčí. K Wikimu s Najkým se tedy dozadu posunul Bobo s Machym a dopředu jsme nasadili k simulantu Šimimu očekávanou posilu Wesleyho spolu s bratry Rajtolarovými.

Po zkušenostech z minulého zápasu jsme začali opatrně. Žádný ze soupeřů se dlouho nemohl dostat do šance, takže hned první vážnější příležitost byla proměněna až v desáté minutě. Wesley začal čarovat hned od svého nástupu na plac a když mu Tětís poslal balón za obranu, v klidu si ho zpracoval a technickým obloučkem přehodil soupeřova gólmana. Za další dvě minuty bylo ještě Weseleyi. Soupeř chyboval a dopustil se dvojího hraní brankáře a my jsme kopali z hranice šestky nepřímý kop. Šimi lehce přiťukl Wesleymu a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Uklidnili jsme se a byli stále aktivnější. Třetí gól se nám ale do půle dát nepodařilo, i když několik zajímavých situací jsme si vytvořili. Soupeř hrozil hlavně po našich chybách ve středu hřiště, kdy se několikrát snažil dostat do přečíslení. Buď ale špatně řešil situaci nebo stál v naší bráně jistě chytající Tětís. Trochu nám zatrnulo několik minut před koncem poločasu, kdy po jednom ze střetů s protihráčem zůstal Tětís chvíli na zemi. Pak si ale vzpomněl, že je mu blbě hlavně z toho, jak je nachcípanej a raději vstal za studené podlahy. Poprvé o tomto víkendu jsme dokonce dohrávali bez obav z možné desítky za přílišný počet faulů. I to svědčilo o větší zodpovědnosti každého hráče.

Na začátku druhé půle na sebe upozornil Machy, když běžel (spíše šel) sám na gólmana, protihráč ho ale dostihl a rozhodil, takže z toho byla klasická Machyho dělovka. Litovat jsme ale nemuseli dlouho, protože hned vzápětí jsme podnikli rychlou zteč soupeřova území, když si míč předkopl Šimi a vědom si své dosavadní střelecké potence raději ho posléze přenechal Wesleymu, který hned ve svém prvním zápase za FCP dovršil čistý hattrick a poskytl tak svým novým spoluhráčům důvod žádat o něco větší zápisné než bylo původně zamýšleno. Běží pátá minuta druhé půle a Bobo se nějak zapomíná na polovině soupeře, vystihuje jeho přihrávku a jde sám na gólmana. V následujícím okamžiku zužitkovává své dlouholeté futsalové zkušenosti, když čeká do poslední chvíle, až brankář půjde k zemi a obloučkem nad ním posílá balón počtvrté do soupeřovi sítě. Za dalších pět minut už to bylo pět nula, když Šimi po samostatné akci dává potupné housle pohodovému brankáři. Paradoxně jsme se v těchto chvílích uklidnili až příliš a soupeř začal kousat. Naše obrana byla přetížená a Tětís vytahoval dobré a ještě lepší zákroky. Chvíli má i štěstí, když už je překonán, ale Pohoda si pouze zahraje kulečník s našimi oběma tyčemi. V té chvíli bylo naší lavičce soupeře až líto. Bohužel ne dlouho, protože minutu nato následuje další protiútok a to už se Pohodě podařilo svoji akci dotáhnout až do konce. Nedokážeme dlouho uklidnit hru, bereme si tedy šest minut před koncem zápasu raději time, abychom se vydýchali a soustředili na zdárné dokončení zápasu bez zbytečných komplikací. Paradoxně ale hned inkasujeme, když se ujala jedna z tvrdých přízemních střel soupeře. Naštěstí se vzápětí skóre mění i na druhé straně, když Wesley vyzve k zakončení Stanleyho do prázdné brány. A k překvapení naší lavičky Stanley zkušeně skóruje. Dvě minuty na to a vlastně i před koncem zápasu Šimi ze své pravé strany propaluje gólmana soupeře posedmé. Ani se moc neradoval, takže naší lavičce chvíli trvalo než si uvědomila, co se stalo. V poslední minutě si ještě Tětís vybral jedinou slabší chvilku v zápase, když Pohodové přizemní střele udělil svým zákrokem takovou rotaci, že ho balón ladným obloukem přelétl a zapadl do branky. Hned nato ale rozhodčí ukončil zápas.

Dokázali jsme se zvednout po předchozích nepodařených zápasech a připsali si zaslouženě tři body. Vyvarovali jsme se tentokrát zbytečných faulů. Chyb v rozehrávce ubylo. I když dokonalé to určitě nebylo. Pouze jsme si zbytečně zkomplikovali závěr zápasu, když jsme nepodrželi balón a dopustili jsme závěrečnou přestřelku. Ve vynikajícím světle se ukázala naše nová posila ? Wesley. V situaci, kdy se nám vykartoval Fery, budou jeho schopnosti neocenitelné. Pokud nastane ta konstelace a k zápasu nastoupí Wesley s Ondrou, bude určitě na co koukat. Samozřejmě pochválit za výkon v tomto zápase je třeba i každého dalšího jednotlivce (obětavého Venyho nevyjímaje) za to, jakým způsobem jsme se vypořádali se včerejší rudou sobotou. Tak zase za týden s minimálně stejnou zodpovědnou hrou.

3 comments

  • simi on Pondělí, 24. listopadu 2008 at 20:21

  Reply

  jeden ze soupeřů co bude hrát o sestup, výhru bych moc nepřecenoval… Uvidíme zda bude veselo i po Czech Madu…
  Jinak se musím pochválit jako skaut futsalu by jsem se osvětšil!! :42:

  • Stanley on Pondělí, 24. listopadu 2008 at 18:58

  Reply

  Slovo weseleyi by měli dát do pravidel českého pravopisu. doufám že se někdy jak řekl Johny potkají v útoku s Ondrou. To bude podívaná. :03:

  • bobo on Pondělí, 24. listopadu 2008 at 11:52

  Reply

  Jo, s weslim je nám v ofenzivních manévrech opravdu weseleyi. Naše improvizovaná obrana pracovala dle svých možností… Před prvním gólem soupeře jsme si špatně rozebrali hráče. Při druhém gólu se stanley zapomněl vepředu a ve sprinterském souboji přes celou délku hřiště nestačil na svého soka. Taky se mi zdálo, že tětís stál poněkud mimo svou klec… No a lahůdka na konec…
  tětís se poučil ze svého prvního zápasu, nervy nechal pěkně v klidu a hned to bylo znát. Spolehlivej výkon a nebejt těch kravin vypsaných výše, mohl bejt i s nulou… Dopředu jednim slovem koncert… a to jsme k soupeři byli v koncovce ještě milosrdní… těch šancí jsme tam měli mraky…
  Každopádně co mam pořád před očima, jak se ten balon za tětísem odrazil od tý tyče pomalu šel po čáře na druhou stranu, kde na něj čekal soupeřův útočník… bylo tolik času si na lavce říct… ty vole, takovej gól… a vono zero… :36: každopádně rotace toho balonu byla zákeřná… to doslova.
  Jinak během celýho zápasu jsme udělali dohromady stejně faulů, jako za prvních 5 minut s jamajkou… a hned se nám hrálo líp. Tak na to kurva myslete… :17:

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..