Přihlašování a změny v příští sezóně, start žákovské ligy.

www.futsalpm.cz informuje…

V září začne nová sezóna, kterou poznamená řada změn, jež reagují na současnou situaci. Bohužel, bude to znamenat složitější administrativu pro vedoucí týmů a bude to dražší. Změny lze shrnout do následujících několika bodů.

Registrační karty

Vzhledem k opravdu velké,u množství startů černých hráčů se organizační komise téměř jednohlasně rozhodla pro zavedení registračních hráčských karet. Od 1.7. vznikne v Plzni registrační místo ČMFS v Úslavské ulici. Do 31.8. bude mít každý z týmů povinnost se zaregistrovat jako klub a zaregistrovat všechny své hráče a hosty. K tomu je potřeba jedna klasická průkazová fotografie a iniciály hráče. Registrace stojí 100Kč, u cizinců je vyžadováno prohlášení, že v ČR nebudou hrát za jiný tým. Bližší informace o místě a postupu zde budou k dispozici koncem června.

Přihlášení do soutěže

Bude spojeno s registrací týmu. Zástupce týmu uhradí startovné a pokuty a tím bude tým přihlášen do nové sezóny. Pořadí přihlášení bude jedním z faktorů, který bude hrát roli při upřednostňování volby hracího dne. Startovné bude určeno k 1.7. Zůstává povinnost odevzdání platné soupisky. Hlásit se bude možné pravděpodobně v pracovní dny od 1.7., všechny týmy musí být zaregistrované do 31.8. (počítejte s týdnem na vyřízení registračních karet).

Rozhodčí

Protože s přibývajícím počtem týmů vzniká větší nárok na počet rozhodčích a ten se poslední dobou nerozšiřuje, přistoupila organizační komise k nařízení povinnosti pro každý tým dodat jednoho rozhodčího, který bude nominován nejméně ke 20 utkáním. (Pokud to bude možné, budou pískat vždy rozhodčí 2.) Týmům, které tuto povinnost nesplní, bude ke startovnému naúčtována pokuta 1500Kč. Peníze takto vybrané půjdou na odměny rozhodčím. Od této povinnosti budou osvobozeny nové týmy.
Poskytnutí rozhodčího bude jeden z faktorů při žádosti o hrací den.

Přestupy a hostování

Spolu s registračními kartami bude umožněno přestupovat hráčům mezi týmy v určených přestupních termínech sle řádů ČMFS. Zároveň zůstane v platnosti současná možnost hostování ve více týmech. Každý host bude muset mít zvláštní registrační kartu v každém týmu, ve kterém hostuje, i ve svém kmenovém týmu. Každý tým bude moci mít maximálně 3 hosty z nichž všichni mou nastoupit do utkání.

Soupisky

Počet hráčů na soupisce nebude nyní omezen. Nyní to bylo maximálně 20 hráčů.

Odklady

V nové sezóne bude zrušena možnost odkladů. Utkání bude možné pouze předehrát při včasném zažádání – pravděpodobně 1 měsíc před utkáním.

Žákovské soutěže

Od nové sezóny se plánuje spuštění žákovských soutěží do 15 let. Týmy, které by měly zájem o přihlášení do této soutěže, ať nás kontaktují na info@futsalpm.cz

ZDROJ: www.futsalpm.cz

2 comments

  • šimi on Pondělí, 26. července 2010 at 21:28

  Reply

  tedy ty rozhodčí a ty odklady to je blbost!!!

  • bobo on Středa, 21. července 2010 at 09:29
  • Author

  Reply

  ***Registrační karty až od sezóny 2011/12***

  **Registrační karty až od sezóny 2011/12Bohužel, kvůli technickým problémům se stále protahuje zřízení avizovaného registračního místa. Z toho důvodu jsme se rozhodli neriskovat zmatky a problémy během registrace všech členů ve zbývající poměrně krátké době a odsunout povinnost registarčních karet o jednu sezónu.**

  **Registrační místo fungovat bude, využít ho budou moci zatím týmy krajské soutěže a divize. O registracích městských týmů budeme informovat v průběhu sezóny.**

  **Hlavním motivem pro zavedení karet bylo zabránění stále se množícím černým startům hráčů. Pro tuto sezónu tak budou učiněna jiná provizorní opatření, o kterých budeme informovat v příštích dnech. Patřit pro ně budou rozhodně postihy na horní hranici sazebníku trestů jak pro hráče, tak pro vedoucího týmu, kapitána a celý tým.**

  ZDROJ: http://www.futsalpm.cz

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..