najký, hrubec

hrubec

tětís ? wiky, najký, hrubec, johny – šimi, feri, bobo, junior

Negramotným nebo líným tentokráte doporučuji venyho originální a výstižný report pod tímto článkem.

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. V případě střetnutí s domažlickými Pronic Zanic jsme si ve stejné vodě zaplavali již potřetí. Utkání se odehrálo v Domažlicích a my jsme se museli obejít bez Wesleyho s Dvořim. K dispozici byl ale omilostněný Fery a uzdravený Johny.

Zápas začal oboustranně opatrnou hrou. Domažličtí se nikam nehnali také pro to, že to byl jejich druhý zápas v řadě. Kvůli jejich plné střídačce to ale nehrálo nějakou zásadní roli. Pokud jsme měli míč v držení, po většinu zápasu nás vůbec nenapadali, vyčkávali na půlce a trestali naše chyby v rozehrávce. Zajímavé věci se začaly dít až v deváté minutě zápasu, kdy Najký zkoušel, co vydrží už tak jeho řídké trenky a ve snaze zasáhnout míč žlutě zajel protihráči pod nohy. Ještě hůře bylo ale minutu nato. Hrubec si počínal nešetrně v naší šestce při souboji se soupeřem. Za jeho počínání ho sudí taktéž vyžlutil a co hůře, ukázal na značku pokutového kopu. Tětís na dobře umístěnou střelu neměl nárok. V těchto dvou minutách jsme se opět o trochu více přiblížili obhájení našeho loňského triumfu ve finančně velmi lukrativní soutěži o nejtrestanější tým krajského přeboru! Soupeř nás sice po chvíli dohnal v počtu faulů, ale mi jsme žádnou standardku využít nedokázali i proto, že všechny fauly byly v uctivé vzdálenosti od branky. Převzali jsme ale iniciativu a v 15. minutě jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání, když Ferymu konečně vyšel jeho další pokus o individuální akci. Rozhozenému soupeři jsme o minutu nato zasadili další úder, když se Juniorovi povedlo uvolnit Boba, který bez respektu zavěsil. Pár minut před půlí měl ještě práci Tětís, když vyráží soupeřovu jedovku na roh. Po prvním poločasu vedeme 2 : 1 a s nadějí vyhlížíme minuty příští.

Naše sebevědomí ale vezme za své hned ve druhé minutě po přestávce. Hrubec se snaží přerušit rychlý průnik soupeře faulem, který je opět ohodnocen žlutým kartónkem v ruce rozhodčího. Ten bohužel ze svých strohých poznámek ihned zjistí, že to je již Hrubcova druhá žlutá. Co následuje, je jasné: Hrubec kráčí směr sprchy, soupeř kope z hranice šestky přímák a my jdeme do tří, jak v této chvíli doufáme, na celé dvě minuty. Po celou dobu oslabení na place tvrdě makali Šimi, Bobo a Johny. I když nám domažličtí svoji bezzubou hrou práci velmi usnadnili, vůbec to nesnižuje obětavou hru zmíněné trojice. A co více, Bobo důrazným napadáním dokonce donutil soupeře k chybě a v našem oslabení střílí branku! Protihráče jsme víceméně k ničemu nepustili a přečkali tak celé dvě minuty jeho přesilovky. Bohužel za další dvě minuty bylo opět všechno jinak. Pronic Zanic snižují po rychlé akci svých útočníků. Chvíli nato jsme měli několik příležitostí opět odskočit soupeři na rozdíl dvou gólů, ale Ferymu i Šimimu chybělo trochu toho štěstíčka. Jeden z protihráčů přerušuje náš slibně se rozvíjející protiútok držením za dres, za což je také žlutě odměněn. Soupeř stále drží svoji taktiku bránění až od poloviny hřiště, což se mu v 17. minutě vyplácí. Wiky posílá křížnou příhru, kterou právě jeden z bránících protihráčů vystihuje a jde sám na Tětíse, a ten nemá šanci. Domažličtí posléze ještě jednou vidí žlutě po faulu na Najkýho. To jim ale nevadí, poněvadž vzápětí dostávají naši pravou stranu do úzkých, obírají nás o balón, vykombinují zbylého obránce a dostávají svůj tým do vedení. Pod tíhou těchto okamžiků si tři minuty před koncem bereme time. Na plac posíláme tři útočníky (Fery, Šimi, Bobo) a Wikyho dozadu. Zkoušíme uzamknout soupeře před jeho brankou a daří se nám to. Fery se probíjí dopředu a nachází v šestce Šimiho. Ten se rychle obtáčí kolem zadáka a střílí kýžený vyrovnávací gól. Jsou dvě minuty do konce a s timem je na řadě nyní soupeř. Po rozehrání následuje několik nevydařených pokusů obou mužstev rozhodnout. Bohužel vzápětí po naší další chybě jsou šťastnější Domažličtí. Dlouhá křížná přihrávka nachází rychlého útočníka soupeře, když jeho stín Wiky na okamžik zaváhá a je ihned o krok pozadu. Soupeř využívá chvilku volnosti a zprava prostřeluje Tětíse. Po tomto šoku se v posledních vteřinách pokoušíme o zázrak. Je to už ale jen křeč. Bobo ještě v soupeřově šestce dostává na cestu domů řádně nakopáno a je konec. Jako před týdnem svítí na ukazateli stav 5 : 4, jen v jiném pořadí, než bychom si přáli.

Byl to další zápas, který jsme si prohráli sami po individuálních chybách. I s těmito chybami ale bylo v našich silách vstřelit protivníku více branek. Bohužel jsme nenašli dostatečnou odpověď na organizovanou hru soupeře. Stále nedokážeme slušně rozehrané zápasy dotáhnout do vítězného konce. Sráží nás naše zbytečné chyby a jsme z toho pak hořký. No nic, párkrát se vyspíme a překvapíme proti Jerigu.

• Tětís on Pondělí, 8. prosince 2008 at 16:47

gol k tyci, je to v pici… to by nedal ani Mira Bosak,respect Veny :09:

• bobo on Pondělí, 8. prosince 2008 at 13:43

Jinak Vašíkovo report = :38:

• bobo on Pondělí, 8. prosince 2008 at 11:27

No, jako klasickej zápas (s) v Domažlic(cema)ích, kterej si vlastníma chybama prohrajeme. Dotahujeme ztrátu za soupeřovu penaltu, zápas otočíme. Vyloučení hrubce odehrajeme skvěle, dokonce soupeři přidáme další gól. Hned po tom, co jsme už ve čtyřech, soupeř snižuje a aby toho nebylo málo, zápas otáčí. A když už se nám dvě minuty do konce podaří ztracený vedení alespoň kompenzovat vyrovnáním, dostaneme další gól. Buď musíme dělat míň chyb, a nebo proměňovat naše šance a zápasy vyhrávat 18:15. Kdyby ty chyby nebyly alespoň tak stupidní… se to opakuje ob zápas… :13: