30.1.2010 ? Domažlice ? 16,00h

johny (junior), karbi (šimi)

feri, šimi, wiky

méďa ? johny, šimi, veny, wiky – bobo, feri, junior, karbi

Ve druhém našem dnešním zápase jsme vyzvali Nemanické Rejnoky, kteří zatím suverénně kráčí směrem k Divizi. Naše dosavadní výsledky nás předurčovali, abychom jim zkusili tuto cestu poněkud ztížit. Naše vzájemné zápasy mají vždy velmi emocionální náboj, což se ostatně potvrdilo i dnes. Soupeř přišel ?pouze? v šesti hráčích do pole, což jak se na place ukázalo nebyla žádná jeho nevýhoda, poněvadž disponoval velmi rychlými a technickými hráči. Po pětiminutové pauze, kdy jsme si opět řekli, co bychom asi tak chtěli hrát, jsme šli na věc.

Sice se říká, že dvakrát do jedné řeky nevstoupíš, ale začátek zápasu s Rejnoky byl jako přes kopírák se zápasem s Bomberem. Než jsme se rozkoukali, mohli jsme klidně padat o tři góly. Sice jsme chtěli tvořit hru, ale ztráceli jsme příliš mnoho míčů. Naštěstí Méďovi forma držela, takže na obou stranách skóre svítily dlouho dvě nuly. Našich šancí je v první půli jako šafránu, zato soupeř hrozí pomalu z každého útoku. Jeho rychlí hráči nám dělají velké problémy. Několikrát opět zastavujeme Rejnoky pouze za cenu nedovoleného zákroku. V 10. minutě Šimi u lajny fauluje, ale vzápětí vše vezme na sebe, když soupeřovu následnou pumelici, která nejspíš směřuje do naší šibenice, vykrývá svou hlavou. Opět se nám nedaří kombinovat. Za zmínku stojí snad Karbiho střela zpoza obránce, kterou soupeřův gólman kryje. V 15. minutě dostává za svoji záchrannou brzdu Feri dokonce žlutou odměnu. Za další dvě minuty je Feriho další zákrok posouzen opět jako nedovolený, za což v hledišti přítomný Dvoři spílá sudímu tak, jak to umí jen on. Pět minut před koncem jeden z Rejnoků rozehrává aut přímo do Karbiho překvapeného obličeje. Ještě několik vteřin měl inkriminovaný balón Karbiho udivený výraz na svém povrchu. Tři minuty před koncem soupeř vytvořil obrovský závar před naší bránou a i když Méďa dělá co může, poslední střelu vyráží před volného protihráče, který nachází skulinu v našem postavení. Méďovi chyběl pověstný kousek – 0:1. Přihlížející Bombeři se tak konečně dočkali míče za Méďovými zády, což náležitě hlasitě komentovali. Minutu před koncem se ocitl ve velké příležitosti Karbi, ale jeho zakončení soupeřův gólman vyráží pouze na roh. Taháme tentokrát za kratší konec. Soupeř na rozdíl od nás hru tvořit nechce a čeká na naše chyby, kterých v první půli nebylo málo.

Po pauze rozehrávají Rejnoci. Bohužel jim stačilo pouze 20 vteřin, aby navýšili skóre. Podařilo se jim zavést balón před naši bránu a přihrát jednomu z útočníků, kterého v tom okamžiku neobtěžoval žádný náš hráč. Tomu se povedla tvrdá a hlavně přesná střela do naší šibenice, na kterou neměl Méďa nejmenší nárok ? 0:2. Krušný začátek. Rychle jsme se ale oklepali a zkusili odpovědět. Už následná kombinační akce snesla přísnější parametry. Uhodilo chvíli poté ve 3. minutě, když si za obránce naběhl Johny, kterému poslal balón krásnou ulicí z rohu Junior. Přiblížili jsme se Rejnokům na dostřel ? 1:2. Za další minutu po našem dalším rohu zakončuje Feri bohužel nad. Ve druhé půli jsme určitě aktivnější, bohužel naše akcie povážlivě klesnou po chybě Johnyho v 10. minutě, který neodkopává balón na pozici posledního, podcení dotírajícího soupeře, který ho lehkým kontaktem nechává za sebou už bez míče a nedává Méďovi tváří v tvář žádnou šanci ? 1:3. Sice je ještě dost času, ale nedaří se nám přesně zakončit naše akce, naopak soupeř hrozí z následných protiútoků. Další z nájezdů tak musí řešit Méďa asi osm minut před koncem. Šest minut před koncem si bereme time. Na hřiště posíláme to nejlepší z naší lavičky. Už pár minut je znát, že se blíží konec zápasu. Začíná se přiostřovat. Jeden za soubojů bohužel nevydýchá Šimi právě v době, když na gólmana postupují sami Karbi s Ferim. Místo očekávaného snížení je tu soupeřův přímý kop. Následující minuty se nesou ve znamení našeho sílícího tlaku. Zatlačujeme soupeře před jeho branku a tři minuty před koncem se nám daří snížit na rozdíl jediného gólu. Feri dává Šimimu, který nachází Karbiho před prázdnou brankou ? 2:3. Rejnoci na konci již jen brání hubené vedení. My se valíme na jejich branku, ale ve finální fázi nám krůček vždy schází. Minutu před koncem je vidět v soupeřově šestce velká strkanice po Wikyho zákroku. Nejaktivnější kohouti ? kapitán Rejnoků a Šimi s Wikym jsou následně za toto extempore žlutě odměněni. Naši poslední zteč soupeřovy branky si vezme na starost Feri z pozice posledního. Nepřejde ale ani půlicí čáru, protože jeho pokus o uvolnění soupeř s klidem vystihne a zatlouká poslední hřebík do naší rakve – 2:4.

Jednou to zkrátka přijít muselo. Bohužel stalo se tak s prvním celkem tabulky, který tak všem odskočil o další tři bodíky. Trochu sil nás samozřejmě stál první zápas, ale největší důvod naší porážky to určitě nebyl. Nedokázali jsme najít recept na soupeřovu vyčkávací taktiku, kdy jsme chtěli, jako ostatně skoro vždy tvořit hru. Méďa nás zachránil od většího brankového přídělu, ale my jsme naopak nedokázali lépe zakončit některé naše velké šance. Každopádně není třeba věšet hlavu a raději se soustředit na další zápasy. Jsem zvědav, jaký obsah budou mít reportáže po zítřejších zápasech. Pokud k nim přistoupíme zodpovědně, měli bychom je zvládnout. Podle rozpisu hrajeme s Rejnoky úplně poslední zápas letošní sezóny, a kdo ví, při troše štěstí může mít toto utkání ještě větší náboj, než jaký mívá obvykle ? to záleží ale hlavně na nás.

• bobo on Pondělí, 1. února 2010 at 09:37

Bohužel… Do tohodle zápasu jsme potřebovali vlítnout trochu jinak, než do toho prvního… osobně si myslim, že to bylo tim, že veny měl pocit, že s leadrem tabulky jsme už hráli a spráskali je 7:0.
    Bohužel jsme nezachytili tradičně začátek zápasu a když před koncem první půle se štěstím, i když zaslouženě, prolomili méďovo kouzlo, mohli praktikovat to, co celej zápas. My chybovali a soupeře pouštěli do brejků. A ruku na srdce… 2. – 4. gól soupeře vyžadoval naší větší koncentraci a nemuselo to skončit brankou.
    Jak psal veny, tím, že se dostali do vedení mohli naplno uplatnit svou vyčkávací taktiku a čekat na naše chyby, který přišly…
    Doma se na ně připravíme…

• Kibullel on Pondělí, 1. února 2010 at 08:51

Ten jejich velkej meml co ho mají vzádu by v klidu mohl hrát krakena v Souboji Titánů! Podle mě ho mají celej týden na řetězech v jeskyni za Domažliceme a krmí ho dětma.
    To co tam předváděl s Juniorem to už jsem dlouho neviděl,chudák Juni moc si zápasu asi neužil když ten falus mu neustále slintal z vejšky na hlavu. Bobo by mohl asi taky vyprávět….. Já sem ho za celej zápas nepotkal–škoda,moch to bejt zajímavej křapanec.
    Domažličáci hráli dobře,přesně to co potřebovali.
    Jak už psal Šimi v Plzni jim pšenka nepokvete!

• Kralik on Neděle, 7. února 2010 at 12:55

Tak ted sem se uprimne zasmal…Na zapase sem nebyl, ale popis zapasu a hlavne tendle komentar supr… :07: :39: … meml tyvole, to sem este neslysel :39:

• Kibullel on Pondělí, 8. února 2010 at 11:27

Musíš sem chodit častějš Králíku,někdy se tu dozvíš hodně velký moudra.

• Vojta on Úterý, 9. února 2010 at 12:12

No já tam bohužel taky nebyl, ale určitě a zaručeně poznam o kom to tu je… :07:

• Kibullel on Úterý, 9. února 2010 at 13:23

Hele a je to pravda? Musíte vodit do tý jeskyně malý děti?

• bobo on Středa, 10. února 2010 at 16:05

• šimi on Neděle, 31. ledna 2010 at 20:43

nakopeme jim prdel v Plzni

• Méďa on Neděle, 31. ledna 2010 at 13:08

Myslim, že naše působení v Domažlicích nebylo špatné, první zápas jsme zvládli bravurně :09: (hlavně JÁ :07: ). Druhý zápas taky šel, ale myslím, že rozhodl první poločas kdy jsme se nedokázali prosadit v soupeřově vápně. Jinak binec :03: