SK Bomber Domažlice – FCP 0:7 (0:2)

30.1.2010 ? Domažlice ? 15,00h

3x karbi (feri, feri, šimi), junior (bobo), johny (feri), feri (méďa), stanley (-)

méďa ? johny, šimi, veny, wiky – bobo, feri, junior, karbi, stanley

Dnes jsme podnikli první a také poslední výlet do Domažlic v letošním ročníku. Měli jsme tam sehrát dva zápasy z celkových čtyř, které nás čekaly o tomto velmi zajímavě nalosovaném víkendu. Vzhledem k tomu, jak se tabulka zatím vyvíjí, mělo se ve druhém z dnešních zápasů jednat o souboj dvou aktuálně výsledkově nejlepších týmů. Sestavu se nám nakonec podařilo sehnat slušnou, i když hráče jsme sháněli po všech čertech. Jen pro příklad ? část týmu ve složení Johny, Feri, Karbi se do Domažlic dostávala z Plzně přes Feriho rodnou Tlučnou zkratkou přes Přimdu, kde Karbi ještě dopoledne absolvoval náročný několikakilometrový výběh v půlmetrových závějích. Každopádně Feri bavil zbytek osazenstva povozu příběhy ze svého pestrého života, které líčil náležitě barvitě, jak to umí jen on, takže cesta rychle utekla.

V prvním utkání jsme vyzvali domácí celek Bomberu. V šatně jsme si řekli něco málo taktických pokynů, abychom je v úvodu zápasu všechny hodili za hlavu. Většina z nás byla myšlenkami ještě na cestě. Jak jinak si tedy vysvětlit dětinské ztráty balónu a okamžitá přečíslení soupeře v úvodních několika minutách. Od obrovské pohromy nás zachránila zbrklost domácích střelců nebo slušně rozchytaný Méďa. Pomalu jsme se začali probouzet a hrát zodpovědněji. Kombinace se nám ale stále nedařila a soupeřovu branku jsme prakticky neohrožovali. Bomber se před Méďu ale také už dostával méně často. Po čtvrthodině hry jsme však začali zvyšovat obrátky a konečně po první povedené kombinaci zakončující Johny v první jasné příležitosti míjí o pár centimetrů tyč soupeřovi branky. Vzápětí se ale už dostáváme do vedení. V 16. minutě Bobo předkládá balón Juniorovi a ten se nemýlí ? 1:0. Za další dvě minuty se nám podařilo navýšit skóre. Vybojovali jsme míč a Karbi s Ferim podnikli rychlý protiútok. Karbi balón posunul do gólovky na Feriho, ale tomu se svojí pumelicí podařilo napálit pouze břevno domácí branky. Jenže chvíli před touto situací měl Johny nějakou předtuchu a začal sprintovat od vlastní branky přes celé hřiště. Dosupěl do soupeřovy šestky přesně v okamžiku, kdy se míč odrazil od břevna k jeho nohám. Neminul a proto jsme vedli o dva góly ? 2:0. Do konce první půle si obě mužstva vytvořila ještě několik náznaků šancí, ale nic z toho již nebylo. Po vcelku vyrovnané hře strháváme po první půli vedení na naší stranu.

Zápas ještě zdaleka nebyl rozhodnut a s tímto vědomím jsme rozehráli druhý poločas. Po úvodní mezihře se začala prosazovat naše elitní dvojka. Po pěti minutách si Karbi s Ferim vyměňují balón, aby Feri dotáhl akci do zdárného konce ? 3:0. V 9. minutě se Feri na půli uvolňuje a posílá svůj projektil na branku Bomberů z pravé strany. Jeho střela ale míjí cíl tak o metr. Naštěstí Karbi ví o Feriho kvalitních zakončeních a je okamžitě připraven na zadní tyči. V pozici klouzajícího střelce doklepává balón do prázdné brány ? 4:0. O minutu později si přítomní diváci přicházejí na své. Venyho rozehrávku na Juniora vystihuje protihráč a už se valí na naši branku. Následuje obrovský závar, kdy Méďa dělá co umí, ale Wikymu se to zdá málo, a tak mu v naší šestce nezištně pomůže v ruční práci. Zde je třeba vyzdvihnout výkon sudího, protože už dlouho nikdo pro Wikyho tolik neudělal jako on v této situaci. Každopádně Bomber kope penaltu a má tak velkou šanci ke zdramatizování zápasu. Méďa však bravurním zákrokem vyráží střelu před sebe a i dorážka míří do jeho obrovského těla. Naneštěstí míč je stále v naší šestce, ale již jsou zde naši statní zadáci, aby řádění soupeře udělali přítrž. Daří se jim pacifikovat dotírajícího protihráče přesně mířeným kopem do jeho pohlavního ústrojí ? nepříjemná věc pro něj ale i pro nás ? další pentle a shodou okolností náš pátý faul. Soupeř změnil exekutora, ale na vynikajícího Méďu si znovu nepřišel. Další penaltu odvrací dokonce už pouze na roh. My však poslední čtvrthodinu začínáme hrát s pěti fauly na našem futru. Komplikace však nechceme připustit a ve 14. minutě Šimi nachází Karbiho, který zvyšuje skóre na slušných 5:0. Nyní čekáme na soupeře, jestli na nás ještě něco vymyslí. Podnikáme po jeho ztrátách balónu několik rychlých protiútoků. Nejblíže gólu je Šimi po Johnyho ulici, ale v jasné šanci posílá balón do kytek. Pár minut před koncem, kdy je zápas prakticky rozhodnut dostává svoji šanci Stanley, který pomáhá udržovat pro nás příznivý stav. Tři minuty před koncem ještě Méďa chytá soupeřovu šanci a hází na rozběhnutého Feriho, který svoji šanci využívá ? 6:0. Na závěr tu máme ještě malou zápletku. Wiky zkrátka Méďovi nulu nepřeje a takticky fauluje na půlce. Bomber má tak další šanci na vstřelení čestného úspěchu kopem ze značky deseti metrů. Domácí ostrostřelec ale neunáší tíhu okamžiku a Méďu vůbec neohrozí. Minutu před koncem Stanley naplno využívá svůj pobyt na hrací ploše, když z první trefuje přes celé hřiště opuštěnou soupeřovu branku ? 7:0.

Po vcelku vyrovnané první půli, kdy jsme se nemohli dostat do tempa a kdy při nás stálo trochu štěstí a hlavně skvělý Méďa, se nám poté podařilo proměnit některé naše šance a dokráčeli jsme k vcelku poklidnému vítězství. Méďa nedovolil soupeři utkání zdramatizovat a svým opravdu bezchybným výkonem si nulu na své konto zasloužil. Opět jsme se hlavně ve druhé půli nevyvarovali velkého počtu faulů, což nás následně trochu omezovalo ve hře. Bohužel výkon, který stačil na Bombery, jak se později ukázalo, byl nedostačující proti Rejnokům.

• WIKY on Pondělí, 1. února 2010 at 10:00

koncert, ale Johnyho předtucha mě pobavila. Když nás všechny naučíš jak to děláš, vždycky si jenom prostě půjdeme stoupnout podle předtuchy a cajk.

Takže ať žije Johnyho WooDoo styl kurwa !!!!!

• bobo on Pondělí, 1. února 2010 at 09:25

Rád bych upřesnil, že druhou penaltu jsem měl na svědomí já. Protihráče jsem svou „šikovností“ kopnul do břicha *(nikoli do vajec – velikonoce jsou ještě daleko, johny…)* tak, bylo taky kulatý… se stane.
    Jinak k zápasu těžko něco psát. Povinnost velila zvítězit a to se stalo!
    Méďa… klobouky dolů včetně tupé! Prostě píseň… :07:

• Kibullel on Pondělí, 1. února 2010 at 08:28

Johnyho pasáž o první penaltě je opravdu pitoreskní,ještě teď se směju! Méďovo obrovské tělo……. :07: (zlouneček).

Myslím,že nejslabší soupeř co jsme zatím hráli.Náš v první půlce klasický flexibilní výkon.BRAVO!