SK Happich Team – FCP 2:13 (1:4)

7.3.2009 ? hala ZČU, Plzeň ? 14,00h

stanley 3x (chali 2x, méďa), bobo 2x (junior, hrubec), hrubec 2x (bobo, – ), feri 2x (chali, – ), junior 2x (hrubec, dvoři), machy 2x (hrubec, chali)

méďa ? bobo, dvoři, hrubec, chali – feri, junior, machy, stanley

Po hodinové pauze nás čekal druhý zápas a v něm nevyzpytatelný Happich. Tomu letos sezóna moc nevychází – kdeže loňské sněhy jsou. Nejspíše prochází generační obměnou. Každopádně bylo o co hrát, poněvadž v případě dnešního úspěchu měl ještě šanci dotáhnout se na naše pozice. Při nastupování obou týmů bylo ale vidět, že i soupeř nemá v současné chvíli kde brát, což se posléze hlavně ve druhé půli projevilo jako naše jasná výhoda. Naše sestava doznala oproti předchozímu utkání pouze jedné změny a to na postu brankáře, když Tětíse vystřídal dorazivší Méďa. Feri se plánoval odporoučet chvíli před koncem zápasu, hned jak vsítí tři góly levou nohou ? jak nekriticky sliboval.

Po shlédnutí prořídlé sestavy soupeře jsme nemohli hrát jinak než aktivně celoplošně napadat protihráče, abychom jim sebrali co možná nejvíce sil. Ve 3. minutě si Hrubec vzal na naší polovině balón, vlétl do rozestoupené soupeřovy obrany, přiťukl Juniorovi a ten po chvilce váhání poslal míč křížnou střelou přímo do šibenice ? 1:0. Happich s námi zatím držel krok, ale Méďa mnoho práce neměl, jelikož se nám dařilo protiútoky zavčasu přerušovat. Až ve 13. minutě jsme se dostali k dalšímu vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky, když Stanley trefuje z bezprostřední blízkosti gólmana a při následné dorážce se Hrubec v tomto okamžiku ještě zastřeluje. V 16. minutě se dostáváme k zajímavé příležitosti v podobě přímého kopu asi z deseti metrů. Naše lavička je jako obvykle v očekávání následného rychlého soupeřova protiútoku a připravuje si trefné poznámky. Čáru přes rozpočet jí ale dělá Bobovo krátké přiťuknutí Hrubcovi, proti jehož tvrdému zakončení nemá soupeřův gólman žádnou šanci. Konečně se nám po dlouhé době daří proměnit přímák. Čtyři minuty před půlí potvrzuje Chali dnešní funkci Feriho dvorního nabíječe a ten se nemýlí ? 3:0. Minutu nato si vybíráme do té doby jedinou slabší chvilku, když jeden z našich hrotů zapomíná na svého hráče. Soupeřův zadák z ničeho nic najednou vypluje před Méďou, dostává balón a zkušeně po zemi zavěšuje. Nás to kupodivu neznervózňuje a dvě minuty před pauzou po pěkné narážečce s Juniorem vrací Bobo našemu týmu třígólový náskok. Poločasový výsledek 4:1 je více než nadějný.

Každé utkání se vždy velmi těšíme na Stanleyho kousky. A je pravdou, že Stanley naše nervové soustavy většinou zahálet nenechá. Dnes si svoje chvilky slávy schoval na začátek druhé půle a přesně po minutách nám je s gustem servíroval. Svoji exhibici začíná hned ve druhé minutě, kdy mu ideální balón před prázdnou branku prochází pod nohou, aniž by o ní alespoň škrtl. Druhá situace vzápětí budí zdání zdařilé kopie, ale pozor, co to: Stanley trefuje míč a posílá ho ladným pohybem vysoko nad. Ve třetím Stanleyho představení si zahrála celá čtveřice. Feri z pozice posledního rozehrává balón a dokonce se ani nehrne dopředu, poněvadž by se mu potom špatně vysvětlovalo, že neslyšel celou naši lavičku řvát jako jeden muž: ?Feri jsi poslední!? Balón potom putuje z nohy na nohu jedním dotekem po ose Feri ? Dvoři ? Chali ? Stanley. Nejkrásnější kombinace zápasu, kterou dokonce ani Stanley opět před prázdnou bránou nezazdí, a po které Happich úplně odpadá. Za další minutu už je to totiž 6:1, když na půlce Bobo přebírá od Hrubce míč a jeho bodýlko mu okamžitě uděluje na cestu do sítě rychlost přímo nadpozemskou. A aby toho nebylo málo, ubíhá nám další minuta a míč běží po ose Junior ? Hrubec ? Machy, kde poslední jmenovaný si v klidu počká až gólman svůj tygří skok nasměruje do prázdna a posílá nad ním balón do branky posedmé. Na další gól si musíme tři dlouhé minuty počkat. Happich je skoro všude o krok zpět, takže je k vidění opět naše rychlá kombinace před soupeřovu branku ? Feri ? Chali ? Stanley. Stanleymu dnešní představení ještě nestačilo, takže nevolí jednoduché zakončení hlavou do prázdné brány, ale trefuje nejdříve gólmana, aby odražený balón posléze s úsilím dotlačil za jeho záda. To už ale Feri začal sledovat čas, poněvadž se blížil okamžik jeho odchodu a on má na svém kontě zatím pouze jeden gól a to ještě pravou nohou. Nejdříve zkouší na půli svou pověstnou přehazovačku, kterou mu soupeř v klidu vystihuje. Toto varování mu zjevně nestačilo, protože si v 11. minutě znovu na pozici posledního bere míč, dělá kliku, na kterou mu protihráč opět neskáče a z ojedinělého brejku snižuje na 8:2. Feri ale evidentně nestojí o to, abychom si z celého zápasu pamatovali tento jeho poslední kousek. V 15. minutě při svém posledním střídání obtěžuje oba soupeřovy zadáky tak vehementně, že mu raději sami odevzdávají míč, jen aby už od něj měli pokoj. Následně se mu povede dokonce i klika statickému gólmanovi, pošle míč za jeho záda a jsa sám se sebou spokojen, peláší s hlavou vztyčenou, aniž by se s námi podělil o svoji gólovou radost, hrdě do šatny. Za dalších pár vteřin už je tu pověstná ?desítka?. Jdeme dokonce ve třech na jednoho zadáka. Chali předává muži bez nervů – Machymu, který před gólmanem zopakuje svůj předchozí kousek ve stylu pocem ? kam deš. Happichu už dávno došla chuť a s ní i síla výsledek nějakým způsobem korigovat. Šest minut před koncem proto Hrubec vystihuje špatnou rozehrávku soupeře a střelou podobnou Bobovo projektilu načíná další desítku. Po akci přijde k lavičce a se slovy: ?Chlapi, jdu se sprchovat.? chce dát šanci ostatním. Za další tři minuty nudící se Méďa svým dlouhým výhozem posílá do brejku Stanleyho, který tváří v tvář gólmanu mu právě tu tvář trefuje. Nebyl by to ani Stanley, kdyby nedostal odražený balón zpátky na nohu, aby se pokusil o reparát. V tu dobu již u obou tyčí před prázdnou brankou čekají jeho spoluhráči na nezištnou přihrávku. Nedočkali se, protože Stanley bere vše na sebe a se štěstím posílá balón pod těly dvou protihráčů podvanácté do soupeřovy sítě, krkoun jeden. A najednou tu máme možnost vylepšení našeho střeleckého rekordu. Daří se, když se Dvoři probíjí až před gólmana, který mu dobře zmenšuje střelecký úhel. Dvoři ale nepanikaří a patičkou posílá míč za sebe před prázdnou bránu Juniorovi, který nemůže netrefit, protože jeho hlídač situaci vypouští. Junior tak byl na začátku i na konci našeho brankostroje, který se zastavil až na stavu 13:2.

Happich nám byl důstojným soupeřem pouze první poločas, kdy ještě víceméně dokázal s námi běhat. V druhé půli doplatil na svoji prořídlou lavičku, a když se nám začalo dařit proměňovat naše šance, bylo po zápase. Odrazili jsme tak atak Happichu s Rabbitem na naše tabulkové umístění a pokud se nám podaří příští týden rozloučit se se soutěží vítězně v posledním zápase s Letkovem, můžeme pomýšlet na vcelku lichotivé 6. místo a vše rozebrat na dokopné FCP, což je vždy největší událost sezóny.

P.S. Ještě Dvořiho hláška dne, která byl myšlena trochu jinak: ?Kdyby to byl nechyt, byl by to gól!?