3.3.2010 ? hala Lokomotivy Plzeň ? 21,00h

šimi 2x (-, karbi), johny (šimi), dvoři (karbi)

dvoři, šimi, méďa

méďa ? dvoři, johny, veny, wiky – bobo, junior, karbi, šimi

Najeli jsme na anglický supertýden. Dnes ve středu jsme si dali dohrávku s Happichem, abychom následně v sobotu sfoukli další mistrák rovnou s pohárem. Měli jsme co napravovat po nepovedeném posledním zápase s Čekmejdem. Bohužel chyběl nám nejproduktivnější hráč celé soutěže Feri, který byl v době zápasu na toulkách mimo republiku (snad za obchodem). Dále za absentujícího Chaliho nastoupila rovnou celá obranná dvojice Dvoři s Johnym, poněvadž Šimi se posunul ke Karbimu do předních řad. Byl to zápas druhého týmu se třetím, takže se dal očekávat boj o každý balón. Hráli jsme netradičně na palubovce plzeňské lokomotivy v době našeho řádného tréninku. Soupeř, který na rozdíl od loňské sezóny, podává letos stabilní výkony, nepřišel zrovna v nejslabší sestavě.

První dvě minuty utkání nás zastihly poněkud v útlumu a i proto ve 2. minutě Happich nastřeluje z přímáku spojnici naší branky. Další okamžiky ale již patřily naší ofenzívě. V další minutě jako první zahrozil Dvoři, kterého ale vychytal gólman. V 5. minutě se z nenápadné akce ujímáme vedení. Šimi rozehrává aut nedaleko soupeřovy šestky a balón propadne před branku k nohám naběhnutého Johnyho. Ten s trochou štěstí protlačí míč za gólmanova záda ? 1:0. V dalších minutách můžeme naše vedení několikrát navýšit. Nejdříve se uvolňuje Karbi, aby napálil dobře postaveného gólmana. Za další minutu opět Karbiho zakončení odnáší pro změnu tyč branky Happichu. O chvíli později běží balón po ose Wiky ? Junior ? Veny, ale posledně jmenovaný při zakončení selhává. Ve 13. minutě se nám konečně daří, když Karbi rozehrává roh na naběhnutého Dvořiho, který zakončuje přesně k tyči ? 2:0. Daří se nám vcelku bránit soupeřovy výpady, i když jeden z nich musí hasit Dvoři žlutým zákrokem na rozběhnutého protihráče. Ve 20. minutě má znovu Karbi superšanci, když dostává balón před prázdnou branku po individuální šanci Šimiho. Bohužel v dnešním zápase mu jaksepatří zvlhl střelecký prach, protože z metru posílá balón do kytek. Tato neproměněná šance nás mrzela o to více, neboť v následující minutě trestuhodně ztrácíme na půlce míč a nestíháme obsadit oba nabíhající hráče Happichu, kteří si před naší brankou vyměňují balón a zakončují prakticky do prázdné branky – 2:1. Obraz hry se v závěru půle obrací i z důvodu námi nastřádaných pěti faulů, takže musíme k soupeři přistupovat obezřetněji. Tři minuty před koncem nás podržel Méďa svými dvěma zákroky po střelách Happichu. Bohužel na kombinaci minutu před půlí již stačit při nejlepší vůli nemohl. Jeden z protihráčů přechází u naší lajny přes Wikyho a podél proti němu vyběhnuvšího Venyho posílá balón svému osamocenému opět do prázdné brány zakončujícímu spoluhráči – 2:2. Po našich několika neproměněných obrovských šancích se Happich ještě do konce půle vrací do zápasu. Nálada samozřejmě není nejlepší, poněvadž celá lavička ví, že o zápasu již mohlo být dávno rozhodnuto. Začínáme tedy od znovu.

Druhou půli začínáme nadějně. Dvoři se dostává k zakončení a opět zvoní konstrukce soupeřovy svatyně. Ve 4. minutě ale jeden z protihráčů na půlce zachytí balón po Méďově nepřesném výhozu a po několika rychlých krocích mu ho vrací bohužel ne zrovna do jeho rukavic ? 2:3. Hra se poněkud přitvrzuje a přibývá nedovolených zákroků, různě posuzovaných. V 8. minutě zahráváme přímý kop ze zajímavé vzdálenosti. Soupeř si staví tříčlennou zeď a balónu se ujímá Šimi. Zkouší ho procpat podle jeho názoru děravou zdí. Míč se ale odráží zpátky k Šimimu, který svým druhým pokusem skutečně nalézá škvírku v rozestoupivší se zdi soupeře ? 3:3. Bohužel naše radost z vyrovnání trvala pouze dvě minuty. Po závaru před naší šestkou se soupeř dostává k míči, potahuje ho podél padajícího Johnyho k lajně, aby ho následně poslal před naší branku mezi Dvořim a Šimim přímo k volnému opět do prázdné brány zakončujícímu hráči Happichu ? 3:4. V následujících minutách nám chybí při našich pokusech opět více klidu při zakončení. Soupeř si bere time. V dalších okamžicích přilívají občas vodu do ohně sudí několika svými výroky. Opět zvoní tyč na straně Happichu. To když Wiky pálí z boku, gólman soupeře ve snaze dosáhnout na střelu posouvá brankovou konstrukci a možná i proto se míč od vzdálenější tyče odráží pouze zpátky do pole. Po dalším výroku sudích nám začínají téci nervy. Šimi po dalším neodpískaném zákroku na svoji osobu si neodpustí několik peprných poznámek a už jí má (žlutou). Méďa se chystá z pozice kapitána uklidnit situaci, přikvačí k místu domnělého přestupku a začíná vcelku mírně oslovením sudích: ?Chlapci ??. Po chvíli samozřejmě zjistí, že v danou chvíli už asi nic nezmění, tak na zpáteční cestě trošku hlasitěji pronáší také několik ne zrovna slušných poznámek na adresu sudích. No na už jí má také (žlutou). V 19. minutě se nám konečně podaří proměnit jednu z našich šancí, když po Karbiho příhře dostává míč do sítě podél padajícího gólmana Šimi ? 4:4. V závěrečných minutách má nejdříve možnost v podobě nebezpečného přímáku Happich, kterou ale i díky Méďovi nevyužívá. My se ještě dostáváme k zahrávání zřejmě posledního rohu. Bereme si ještě na poslední chvíli time. V těchto hektických chvílích uvažujeme o hře s pěti hráči v poli, abychom od ní nakonec ustoupili. Z rohu nic není, i když Šimi se ve vápně natáhl jak široký tak dlouhý. V poslední minutě se ale Happichu daří přidat na své konto další dva fauly, což znamená, že poslední slovo budeme mít my v podobě exekuce desítky. Vše na sebe bere smolař dnešního zápasu Karbi. Takticky si ještě sundává chránič, prý aby rozhodil gólmana. Rozhazuje se ale nejspíše on sám, poněvadž si ho následně po upomínce sudích musí znovu nasadit. Svoji střelu posílá mezi nohy gólmana, který se mezitím postavil na pět metrů od Karbiho, aby následně v klidu do střely padl. Karbi tedy odmítl stát se slavným, takže nakonec po nervózním závěru remíza 4:4.

Jak již bylo řečeno zápas jsme mohli rozhodnout v úvodních dvaceti minutách první půle, kdy jsme zahodili i ty nejvyloženější příležitosti. Předváděná hra nebyla špatná, ale nedostali jsme se do větší střelecké pohody a občas chybělo i kousek toho sportovního štěstí. Samozřejmě po dalším průběhu zápasu můžeme být nakonec rádi za vyválčený bod za konečnou remízu, i když dnes jsme body určitě ztratili svou nekoncentrovaností při lepším řešení našich gólovek. Čeká nás ještě dost zápasů, kde můžeme prokázat svoji kvalitu. Pár klíčových jedinců si bude muset dávat pozor na další možné napomenutí. Tak v sobotu si Feri snad přijde na své a zase vyhrajeme o jeho 14 gólů.

• Karbi on Čtvrtek, 4. března 2010 at 20:20

I´m sorry guys :44: :29: :29:

• Stanley on Pátek, 5. března 2010 at 07:26

Karbi ty woe v pohodě. :04:

• simi on Čtvrtek, 4. března 2010 at 17:25

zápas bal paráda, nahoru dólů… jen škoda že nejsou 3 body…
    Karbi by měl opět dostat klid do kopaček aby se vrátil na střeleckou vlnu, asi mu chyběl parták :41:

• bobo on Čtvrtek, 4. března 2010 at 18:18

já si spíš myslim, že za to může ten zkurvenej automat na pití… Každopádně podobný zápasy bychom měli vyhrávat. Tolik brejků a góly žádný… ještě že máme ty standardky… :16:
      Ještě bych se rád dostal k jedný věci, a sice přihrávka od útočníka dozadu k obránci… a sice. Řekněte si o tu nahrávku. Málo na sebe mluvíme… Jinak bobo za svůj výkon zaslouží palec dolů. Bez balonu výborně, s balonem na noze nemožnej. Už aby byla ta dokopná… :30: