SK Happich Team – FCP 5:1 (2:1)

21.11.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 13,00h

feri (šimi)

tětís – dvoři, šimi, veny, wiky – bobo, feri, junior, karbi

Další halová futsalová sezóna na krku a my jsme ji dnes měli tu čest zahájit proti soupeři, který vždy měl svoji kvalitu ? týmu Happichu. Nastoupili jsme oproti famózní loňské sezóně prakticky pouze s jedinou změnou v naší sestavě a to na pozici gólmana. Do branky se místo dlouhodobě zraněného Médi postavil Tětís. Do pole jsme nastoupili ve složení, ve kterém jsme odehráli většinu minulých zápasů a které i letos bude pravděpodobně velmi časté. V předchozích třech zahajovacích zápasech KP jsme již poznali všechny varianty konečných výsledků. Samozřejmě, že jsme dnes chtěli začít vítězně, ale realita byla poněkud jiná ? takže popořádku.

Už začátek zápasu jsme si určitě představovali jinak. Hned v první minutě soupeř využívá svůj první roh. Feri nechal svého hráče jeho osudu a ten si v klidu naběhl středem hřiště proti balónu a střelou z první překonává Tětíse, který se ještě nestačil seznámit s pěknou halou ? 0:1. Opravdu povedený úvod utkání po začátečnické chybě. Nás tento inkasovaný gól ale vcelku nakopl a začínáme soupeře tlačit. Dostáváme se k několika střelám, ale pozorný gólman soupeře balóny vykrývá. Následné rohy Happich pacifikuje. V 5. minutě se nám daří založit rychlý kontr. V situaci tři na jednoho dává Feri finální příhru Karbimu, kterého ale znovu vychytává pohotový gólman. V 9. minutě si Karbi efektně přehazuje protihráče, nechává ho za sebou, ale jeho zakončení končí vedle soupeřovy branky. Za dalších pár minut nachází balón na pravé straně chvilku volného Wikyho, který si míč bleskurychle zpracovává a kouří ho přímo do gólmana. Ve 13. minutě důrazný Junior bere kuličku posledním obránci, ale je již příliš blízko vyběhnuvšímu brankáři, kterého se mu proto nedaří prostřelit. Stále se častěji hraje na soupeřově polovině. Protivníkovy sporadické výpady se nám daří zavčasu pacifikovat. Za další dvě minuty se ocitá znovu Karbi sám před gólmanem, který mu ale znovu ukázkově zmenšuje střelecký úhel. Naše další akce je ale přímo oku lahodící, když ve třech rozebíráme soupeřovu prořídlou obranu. Zachytáváme na půli balón a poté jde již míč rychle z nohy na nohu po ose Karbi ? Šimi ? Feri, který tak má možnost umístit balón prakticky do prázdné brány ? 1:1. Zasloužené srovnání skóre po naší aktivní hře. Pokračujeme v našem nátlakovém stylu hry a Bobovi se daří obrat protivníka o balón, který se ho snaží vším možným způsobem faulovat. Jeho ataky sice náš plejer ustojí, ale ve finální fázi si míč předkopne více než by bylo zdrávo. Slabou odměnou je mu tak pozdější žluté ocenění protihráče za jeho předchozí počínání. V 19. minutě vyrábí fatální kiks Karbi, který rozehrává balón z pozice posledního, bohužel přímo na nohu rozběhnutého protihráče. Ten poté dělá vyběhnutému Tětísovi kliku a o vzdálenější tyč dostává míč do naší branky ? 1:2. A najednou je všechno jinak. Happich je v závěru první půle aktivnější a čtyři minuty před koncem má velkou šanci v podobě přímáku ze sedmi metrů po Venyho tělesném kontaktu. Míč po soupeřově pumelici ale nachází naštěstí Tětís mezi svými končetinami. Do pauzy zůstávají naše hlavy dole a nic se nám nedaří vymyslet. Naše hra měla po většinu první půle své parametry, ale na vyrovnávací branku jsme potřebovali příliš mnoho příležitostí. Soupeři naopak stačilo k dosavadnímu vedení počkat si na naše dvě dětinské chyby.

Hned v první minutě druhé půle pálí Karbi se Šimim jak u Verdunu, ale soupeřův gólman prokazuje velmi rychlé nohy a daří se mu včas sklapnout podpadky. Ve 4. minutě vidíme další z klíčových okamžiků dnešního utkání. Nejdříve Bobo prochází přes protihráče po levé straně a okamžitě tvrdě pálí. Jeho střelu gólman opět vyráží ale přímo před šestku k nohám nabíhajícího Juniora. Tomu stačí jediné ? trefit zívající branku. Tuto zdánlivě jednoduchou maličkost se ale našemu benjamínkovi splnit nepodaří. Naopak hned ze soupeřova výhozu se pokouší jeden z útočníků vytěžit maximum. Ve zdánlivě bezvýchodné situaci nastavuje míči v ústrety svou patu a následný padající list mířící k naší brance Tětís s ledovým klidem kontroluje. Jaké je jeho a naše překvapení, když balón končí na břevnu naší branky. Tětís se pomalu vzpamatovává a dostává míč konečně pod svoji kontrolu. Hned v další minutě soupeř zkouší střílet po dlouhém přenesení hry přímo z první a trefuje bližší tyč naší svatyně. Happich je velmi nebezpečný a Tětís musí znovu vykrývat jeho další nepříjemný střelecký pokus. Hra je diametrálně odlišná od první půle ? soupeř nás nutí dělat chyby, ale Tětís zatím drží. Happich má v 10. minutě znovu velkou šanci v podobě přímáku z asi osmi metrů, ale tentokráte z většího úhlu. Míč se rozbíjí o naši postavenou zeď a jde do rohu. Bohužel tuto standardku se nám již uhlídat nepodaří. Šimi se přes mohutné Dvořiho tělo (alespoň to tak později vysvětloval) nedostává včas ke svému hráči. Toho opět nachází přesný balón, kterému poté nestojí v cestě ani Tětís, jemuž bylo zahráno potupné houslové sólo ? 1:3. Nám se dlouho nedaří vymyslet jakoukoliv kloudnou akci. Jsme bezzubí. Když se již Karbi v 16. minutě dostane před gólmana, opět volí střelu, se kterou si démon znovu ví rady. Hráči soupeře dostávají na naší polovině stále častěji více prostoru, protože začínáme více vytahovat naší obranu. V 18. minutě Tětís řeší nadvakrát megašanci protivníka, který utíká našim zadákům. V další minutě se trošku zablýskne, když nařízený přímák z deseti metrů posílá Šimi na zadní tyč, kam ale Bobo přichází pozdě. Nadechujeme se k závěrečnému náporu ale pod tíhou pěti nashromážděných faulů. Pět minut před koncem schovává Karbi svůj pokus za jednoho z obránců, ale gólmanova rychlá ruka je na místě. Tři minuty před koncem můžeme utkání ještě zdramatizovat, když soupeř konečně propadá při našem bránění a my jdeme do otevřené obrany tři na jednoho. Karbi ale na místě zakončujícího hráče znovu selhává. Místo našeho tajmu je zde ihned protiútok soupeře. Kolem Wikyho se protáhne jeden z protihráčů a daří se mu prostřelit i našeho gólmana ? 1:4. To je také konec našim nadějím na bodový zisk v tomto zápase. Poslední dvě minuty ? to je z naší strany tak trochu anarchie. Další šanci soupeře po naší ztrátě balónu se ještě Tětísovi podaří zlikvidovat, ale po našem dalším kiksu v poslední minutě jde Happich ve dvou hráčích na jednoho chudáka. Ukázkově si protihráči vyměňují balón a zakončující borec již jen lehce dloubne míč kolem vyběhnuvšího Tětíse do naší sítě ? 1:5.

Na náš jediný gól v soupeřově síti jsme spotřebovali spoustu šancí. Když nejsme schopni proměnit ani vyložené příležitosti, nemůžeme myslet na bodový zisk. Zvláště když uděláme takové dětinské chyby jako dnes. Dvě obdržené branky z rohů ? to je trochu moc. Můžeme být spokojeni za dvacet minut první půle alespoň s předváděnou hrou, kdy jsme soupeři dali minimum prostoru, byli jsme na těsno u protihráčů a dostávali se často do zakončení. Ve druhé půli jsme se sami dostali pod tlak i několika zbytečným fauly. On totiž leccos naznačoval už bezkrevný a nevýrazný výkon ve středečním tréninku. Budeme se muset hodně rychle znovu naučit hlídat svoje hráče nebo proměňovat své šance a hlavně přistoupit k zápasu zodpovědněji a soustředěněji. Snad v příštím dvojzápase naleznou všichni hráči alespoň část své loňské pohody a formy.

• Tětís on Úterý, 23. listopadu 2010 at 03:09

Skoda rychlyho golu v nasi siti po zbytecny chybe a hlavne spousty zahozenejch sanci behem prvni pule…kdyby sme neco promenili, verim, ze by zapas vypadal jinak!!Je to ale prvni zapas, jedem dal!! Ja si v sobotu dam uz konecne tu pavucinu mezi nohy, nasi suteri seridi miridla a verim, ze to bude lepsi :33:

tady myslim docela povedeny fotky ze zapasu :14:

• Dvoři on Středa, 24. listopadu 2010 at 10:03

Prosím, tě tu pavučinku nech až na neděli :32:

• Tětís on Středa, 24. listopadu 2010 at 10:55

jj :07:

• bobo on Středa, 24. listopadu 2010 at 12:34

Teď už je to jasný… zas v tom má prsty foťák… vždycky když někdo fotí, prohrajem… a tady to je… regulérně si myslim, že nám foťák ukrad duše, tedy těm, co jí ještě měli… jelikož půlka týmu už je jednou nohou v pekle :02:

• šimi on Pondělí, 22. listopadu 2010 at 19:30

no nic, jedeme dál… :45:

• Dvoři on Pondělí, 22. listopadu 2010 at 14:03

Je to škoda, hráli jsme to jak kdyby jsme spolu hráli poprvé :44:

• Kibullel on Pondělí, 22. listopadu 2010 at 11:03

Jsem hrál jako kunda,celou dobu jsem měl nějaký svázaný nohy bo co. S Viktůrkem jsme si řekli jak to budem hrát ale bohužel nám to vydrželo jen dvě střídání,vůbec nevím kde byla chyba! Bych řekl,zápas na piču.

• bobo on Pondělí, 22. listopadu 2010 at 08:47

Tak takhle ne. Proč jsme v tomhle zápase padli, ať si každej sáhne do svědomý sám. Souhlasim s johnym, že nasazení na tréninku odpovídalo tomu zápasovému. Herně jsme jako tým jistě nepropadli, tětís pochytal co moch… možná s výjimkou toho čtvrtýho gólu, ale tam už se chybovalo před tím. Z prvního zápasu bych nědělal žádný závěry, ale myslím si, že bychom měli více využít naší výhody, kterou máme oproti většině mančaftů, a to je coach na lavici, kterej sleduje hru a na vývoj může zareagovat. To samý i nominace na zápas.
    Jinak, malé upřesnění… u toho šimiho přímáku jsem nebyl pozdě… šimi mě viděl, že si tam sbíham a dával mi to na zadní tyč, ale hráč happichu s č.14 míč tečoval a na to už jsem nezvlád zareagovat.
    Zkrátka víc zodpovědnosti a zlepšit trochu střídání, aby hráči na lavici nevypadávali z tempa. 3 minuty a dost… jako na tréninku. To bylo optimální…