SK Splávek – FCP 2:10 (0:5)

20.2.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 13,00h

karbi 3x (feri, méďa, feri), feri 2x (karbi, stanley), wiky (feri), johny (karbi), junior (chali), dvoři (feri), bobo (junior)

méďa ? dvoři, chali, johny, veny, wiky – bobo, feri, junior, karbi, stanley

Dnes jsme oproti plánovaným dvěma zápasům odehráli pouze utkání se Splávkem, protože v době, kdy jsme měli hrát zápas s Bee Stingem, dobrá polovina týmu již nebyla k dispozici. Z tohoto důvodu jsme tedy poprvé v letošní sezóně tento zápas raději odložili na pro nás příhodnější dobu. Méďovo zranění z předchozího zápasu se naštěstí ukázalo méně vážným, než jak to původně vypadalo, a tak na soupisce chyběl pouze simulant Šimi. Nažhavený Veny pak dorazil v průběhu první půle, přesně jak dopředu avizoval. Hráli jsme dnes vůbec první zápas tohoto hracího víkendu, takže jsme měli vcelku dost prostoru na slušné rozcvičení, čehož jsme náležitě využili.

Již od začátku zápasu bylo patrné, že větší aktivita bude na našich sálovkách. Začali jsme se vehementně tlačit do zakončení a posléze naše snaha přinášela první ovoce. V páté minutě si Wiky svým typickým způsobem naběhl na Ferim zahrávaný roh a bezpečně umístil míč do sítě ? 1:0. Po několika našich nepřesných zakončeních se ujala až akce v 11. minutě, kdy balón šel po ose Feri ? Karbi ? Johny ? gól ? 2:0. Poté jsme znovu několikrát šli do přečíslení tři na dva nebo dokonce tři na jednoho zadáka, ale tyto šance zůstaly po hříchu nevyužity. Skóre se nám podařilo navýšit až v 18. minutě, když Karbi vybídl Feriho, který nekompromisně zavěsil a vsítil tak náš stý gól v tomto soutěžním ročníku ? 3:0 – to bude drahý. Za další tři minuty Chali pěkně potáhl balón a předal ho naběhnutému Juniorovi, který si s ním už věděl rady ? 4:0. Hned po soupeřově rozehrávce šlo naše útočné duo do rizika, soustředilo se na jednoho protihráče s balónem a s větší dávkou štěstí se Ferimu podařilo soupeři balón vypíchnout a už tu bylo přečíslení dva na jednoho, které Feri s Karbim ukázkově vyřešili, když druhý jmenovaný dával do prázdné brány ? 5:0. To Splávku stačilo a tři minuty před půlí si vzal time, aby nabral sil, kterých se mu viditelně nedostávalo. Do půle se mu poté skóre podařilo už udržet. Směrem k naší brance byl soupeř prakticky neškodný. Pozorně jsme bránili a nepouštěli Splávek do žádných větších příležitostí. Navíc jsme tuto první půli snad premiérově v sezóně odehráli s nulou na našem kontě nedovolených zákroků. Z toho je vidět, že na hrací ploše jsme měli prostoru až hanba.

Do druhého poločasu naskočil dorazivší Veny za Johnyho, který si splnil a překročil to, s čím na dnešní zápas přišel ? ubráněný soupeř a gól jako takový hezký bonus. Nebylo třeba hnát se za každou cenu dopředu, přesto naše šance a hlavně góly v soupeřově síti přibývaly. Ve 3. minutě má Méďa míč ve svém držení, na nic nečeká a vyhazuje ho vpravo na rozběhnutého Karbiho. Ten s ním okamžitě bere čáru úhlopříčně přes celé hřiště, utíká obránci a bodýlkem vymetá šibenici v protilehlém koutě soupeřovy branky ? 6:0. Po této akci jsme si bohužel vybrali svou chvilku, když soupeř rozehrával aut na naší polovině a Chali poněkud zapomněl hodný kus za sebou svého hráče, ke kterému se míč samozřejmě dostal a nebyl pro něj problém trefit naši odkrytou branku ? 6:1. V těchto okamžicích to chvilku vypadalo na střelecké dostihy, poněvadž hned v další minutě již na soupeřově půli Feri dává doprava na Dvořiho, který ač tísněn protihráčem si pokládá gólmana a po dalších dvou krocích dává do prázdné brány ? 7:1. V další minutě ale musí Méďa předvést další ze svých excelentních zákroků, když po rychlé akci soupeře vytahuje jeho střelu na tyč své branky. Utkání bylo víceméně rozhodnuté, což nás svádělo k otevřené hře, z čehož pramenily soupeřovy občasné šance. V 10. minutě tak znovu Méďa vyráží před sebe soupeřovo zakončení po jeho přečíslení dokonce tři na jednoho. Následně ještě Bobo sebou flákne v naší šestce před protihráčem jak dlouhý tak široký, čímž ho úplně psychicky odrovná a ten již nemá sílu k zakončení. Do hry se nyní zapojil i do té doby vyčkávající Stanley a po chvíli svého pobytu na hřišti je u další naší gólové situace. Ve 13. minutě jde neohroženě do souboje s gólmanem a balón se od něj odráží do prostoru, kde již chvíli na něj číhá neobsazený Feri a není pro něj trefit znovu odkrytou branku ? 8:1. V 16. minutě je k vidění jedna z našich nejhezčích akcí, které posléze sklízí potlesk na otevřené scéně. Junior na půlce rozehrává aut na nabíhajícího Boba, který ihned z první nasazuje housle bránícímu protihráči, odsuzuje ho tak do role statisty a postupuje zleva sám na vyběhnuvšího gólmana. Všímá si jeho pohybu a krásným lobem ponad jeho klouzající tělo posílá balón ladně do sítě ? 9:1. Protože celá až po střechu zaplněná hala během mexické vlny vyvolává: ?Deset, deset??, je třeba toto přání vyslyšet. Stane se tak v 18. minutě druhé půle, když znovu ideálně řešíme naše přečíslení tři na dva. Feri tahá balón po levé straně, před brankou ho předává do středu na Karbiho, který si ho jednou převalí do gólmanova protipohybu a uklízí ho do branky ? 10:1. Vpravo nabíhajícímu osamocenému Chalimu tak již nezbylo nic jiného než jen neslušně nadávat na naše dva individualisty – zase utřel. Náš brankostroj se tady vcelku brzy zastavuje, zato soupeř se ještě snaží zatížit naše konto nějakým gólem. Pět minut před koncem k tomu nemá daleko, když tečovanou střelou trefuje naši brankovou konstrukci. Minutu nato ale svoji další šanci již proměňuje, když střílí zpoza naší šestky. Naneštěstí pro Méďu, který padá do střely, mění dráhu letu balónu před ním stojící Wiky ? 10:2. Wiky, který skóre dnešního zápasu otevřel, chtěl mít tedy zřejmě i slovo poslední.

Zápas měl jednoznačný průběh. Konečné skóre je na vlas stejné tomu, kterým končilo naše letošní první měření sil, kdy jsme měli v sestavě ještě Ondru s Wesleym. Oproti předzápasovým očekáváním jsme zápas zvládli ve velkém stylu, bez karet a prakticky bez faulů. Komplikace jsme zkrátka vůbec nepřipustili. Ostatně odevzdaný soupeř nám dnes poskytl příliš mnoho prostoru na naše útočné choutky. Tak jen pokud možno udržet stabilní sestavu a jedeme dál.

• bobo on Pondělí, 22. února 2010 at 10:56

Tak kozlík začíná mít větší popularitu než zamrdaně. Každopádně minimálně pro rozhodčí je to jedno. Příště Chali, až Ti junior nenahraje… musíš na něj řvát Ty kozlíku jeden!!!
    Jinak soupeř se prohře nebránil a skóre ze vzájemného dvojzápasu v rozdílných našich sestavách 20:4 je prostě zamrdaně.
    Jinak juniore, dávej po těch mejch nahrávkách taky góly. To je pak těžký sbírat nějaký ty kanadský body.
    Johny, můj nejslavnější okamžik v sezóně… hezky se mi to čte. Jen pro upřesnění jsem ten aut rozehrával já a s juniorem jsem si parádně narazil. Samozřejmě po zkušenostech z první půle jsem sobecky zakončil sám, sorry juni! :42:

• Wiky on Středa, 24. února 2010 at 09:12