SPLÁVEK – FCP 5:7 (2:2)

:calendar: 1.2.2014 | hala Slavia VŠ Plzeň | 16,30h

:ball: |G| mára 4x, šimi, wesley, veny – |A| feri 4x, stanley 2x, vykoušek

:line-ups: vykoušek (mára2) – veny, mrvčís, šimi, wesley, mára, feri, vláďa, junior, stanley, johny

Po vynikající práci pořadatelů byl Splávek jednou ze čtyř překážek na cestě do play-off. Dali jsme dohromady velice solidní sestavu a i přes absenci znovuzrozeného střelce karbiho jsme i na lavce měli kam sáhnout. Skóre otevřel soupeř po kuriózní situaci. Vykoušek si připsal jistý zákrok, ale cestou k rozehrávce mu míč vypadl z rukavic přímo na nohu soupeře. Času ale byl mrak, abychom s tím ještě něco udělali a hned o 3 minuty později k nám soupeř pomohl. Dvojí hraní brankáře potrestal z nepřímého kopu po feriho přiťuknutí kapitán veny. Ve dvacáté minutě vykoušek vyslal přesným výhozem do brejku máru a vedli jsme. Poločas však skončil smírně, když v poslední minutě zmatky v naší obraně skončili gólem. Splávek se prezentoval velmi dobrým výkonem a tahali jsme se doslova o každý balón. Obrany, na což jsme si u nás již zvykli byly prostupné a tak přestřelka mohla pokračovat. konečné skóre by bylo pravděpodobně mnohem výraznější, ale oba brankáři předváděli vynikající výkon.

Po přestávce jsme si vzali vedení zpět, když se podruhé prosadil mára. Pak ale Splávek dvěma brankami v rozmezí pěti minut skóre otočil. Přestřelka ale pokračovala a tabule počítající skóre místy připomínala spíše časomíru. Nejdříve mára vyrovnal na 4:4, abychom vzápětí zas dotahovali jednogólové manko. Pak si vzal slovo míčový kouzelník wesley a bylo to 5:5. Na poslední desetiminutovku se na hřiště podíval i cyklista stanley, který prakticky přišel rozhodnout, když si připsal dvě klíčové asistence a nabil kvér nejdříve šimimu a dvě minuty před koncem opět márovi, který se trefil počtvrté.

Naše defenziva opět nezklamala a připsala si normu 5 branek na zápas. Ale když to střílí, tak proč ne. Divákům se takový zápas musel určitě líbit. Nebýt jich v hledišti pouhých deset, jistě bychom se dočkali i nějaké té mexické vlny.