13.2.2010 ? hala 31. ZŠ Plzeň ? 11,00h

šimi 2x (dvoři, chali), feri (-), chali (šimi), junior (stanley)

chali

méďa ? dvoři, chali, veny, wiky – bobo, feri, junior, stanley, šimi

Po našem prvním zápase z nás spadl takový trošku těžší balvan a začali jsme se soustřeďovat na Sokol Letkov. Chlapcům z Letkova zřejmě začíná poněkud docházet dech, poněvadž i ve své druhém zápase proti nám se jim nepodařilo postavit více jak pět lidí do pole. To samozřejmě z naší strany trochu zavánělo podceněním soupeře a spoléháním se na to, že protivník na tom bude špatně s dechem, zvláště, když hraje dnes svůj druhý zápas.

Utkání jsme začali aktivní útočnou hrou, ze které jsme v prvních dvou minutách vytěžili pouze střelu do soupeřem postavené zdi při našem přímáku a Šimiho zakončení do gólmana. Letkov oproti Šepťákům nebyl tak zalezlý na své polovině a začal vystrkoval růžky. Ve třetí minutě byl k vidění před naší brankou velký závar, který se nám se štěstím podařilo vyřešit, abychom vzápětí nepokryli soupeřem zahrávaný aut do naší šestky, kde se podařilo jednomu z Letkováků obtočit se kolem muže předchozího zápasu Wikyho a přizvednutou střelou zakončit do naší sítě – 0:1. Za další tři minuty soupeř přečte Dvořimu na pozici posledního jeho kličku a peláší na Méďu. Ten ale odmítá opakování průběhu našeho předchozího vzájemného souboje a kryje protivníkovu střelu. Soupeř nás sice nebrání tak těsně jako Šepťáci, ale zatím se také do větší šancí nedostáváme. Až do 12. minuty. To se ojediněle vrátil Feri, vystihl příhru Sokolů, okamžitě předává na vlevo pelášejícího Dvořiho, který potáhne míč až k bráně a nachází na druhé straně úplně volného Šimiho ? 1:1. První dnešní povedená rychlá kombinační akce. Paradoxně jsme se vyrovnáním stavu zápasu poněkud uspokojili a v následných několika minutách jsme soupeři poskytli několik možností, kdy šel v přečíslení na našeho jediného zadáka. Vždy na jedné straně chyběl někdo z našich nevracejících se hráčů. Naštěstí se buď našemu zbylému obránci podařilo v poslední chvíli zablokovat zakončení soupeře nebo zasáhla až naše poslední instance Méďa. V 17. minutě si pod tlakem soupeře bereme raději time, abychom se uklidnili. V oněch třiceti vteřinách jsme si na sebe u lavičky pěkně zanadávali, což mělo samozřejmě daleko do uklidnění, ale lepší něco než nic. Kupodivu minutu nato je k vidění asi naše nejlepší akce zápasu. Balón běží po ose Méďa ? Chali ? Junior ? Chali ? Šimi prakticky na jeden dotek, odsuzujeme soupeřovy hráče do role statistů a poslední jmenovaný dává do prázdné brány ? 2:1. Tři minuty před koncem první půle se Feri asi podruhé poctivě vrátil na naší polovinu, vybojoval si míč a už ho vyváří směrem k brance soupeře. Jdeme dokonce do přečíslení tři na jednoho Sokola. Naše křídla poctivě dělají Ferimu prostor a očekávají jeho příhru před prázdnou branku. Ten ale bere vše na sebe a přesně zakončuje ? 3:1. Naše lavička musí spolknout připravené nadávky a místo vyčinění následuje pochvala přibíhajícímu Ferimu. Do poločasu jsme tedy otočili výsledek a začali utkání směrovat k předpokládanému vítěznému konci.

Letkov se ale ještě nehodlá vzdát a hned po přestávce musí Méďa s námahou hasit soupeřův výpad. Tři minuty po pauze ale Chali rázně odmítá jakoukoliv snahu Sokolů o zdramatizování zápasu. Kousek za půlí přebírá od Šimiho míč a schovává svůj projektil za před ním postávající klubko hráčů. Gólman vidí balón, až když se třepetá v jeho síti ? 4:1. V dalších minutách se soustřeďujeme spíše na udržování dosavadního skóre než na nějaké bezhlavé útočení. Deset minut před koncem přenechává okopaný Šimi své místo na hrotu Stanleymu. Chvíli na to posílá Feri hrozné dělo na sokolskou branku. Gólman ale pohotově vytahuje svůj semafor. Pět minut před koncem je k vidění jedna z typických spoluprací naší bratrské dvojice Rajtolarů. Junior se dostává ke střele z levé strany, kterou brankář se štěstím vyráží do prostoru. Pohotový Stanley vyráží k volnému balónu, aby ho uklidil do prázdné branky. K všeobecnému překvapení ale jeho střela nachází patu Juniora, zapomenutého tak dobré tři metry před brankou soupeře, aby se od ní odrazila a míč se posléze líně dokutálel přesně k tyči sokolské branky ? 5:1. Tři minuty před koncem naše lavička cosi domlouvá se sudím, aby po chvíli Chali při svém střídání udiveně zíral na žlutou kartu, kterou podle něj nezaslouženě za blíže nespecifikovaný přestupek obdrží. Vůbec naše střídání v posledních minutách tohoto zápasu stojí za to. Dvoři už sedí na lavičce a jeho alternace Veny ještě dokončuje nějakou důležitou diskusi se zbylým osazenstvem naší lavice. Také z těchto důvodů dovolujeme soupeři ještě snížit v závěru na konečných 5:2 povedenou střelu k tyči. Jo, ještě mám za úkol připomenout Venyho čarokrásnou střelu, která prolétla několik milimetrů kolem sokolské šibenice ? nevím, neviděl jsem.

Proti Letkovu se nám hrálo o poznání lépe. Nebyly to sice žádné střelecké hody, ale na bezpečné vítězství to stačilo. Soupeř doplatil na nedostatečný počet hráčů a neměl síly jak fyzické tak psychické, aby zápas zdramatizoval. Zápas jsme sice museli otáčet, ale tentokráte jsme si o poznání více věřili než v zápase předchozím. Dnes tedy povinných ale hlavně v prvním zápase vydřených šest bodů. Tak zítra pohoda s Pohodou? No, uvidíme.

• Kibullel on Pondělí, 15. února 2010 at 09:12

Ty vole Johansone,jak můžeš takhle popsat tu mojí střelu?
    Si tu tady čtu a fakt se směju sám sobě,to není myslím úplně v pořádku.