14.3.2009 ? hala ZČU, Plzeň ? 13,00h

stanley 2x (feri, dvoři), bobo (-)

dvoři

méďa ? bobo, dvoři, chali – feri, junior, machy, stanley

Čest, zakončit letošní sezónu krajského přeboru, připadla právě našemu týmu společně s družstvem Letkova. Oběma soupeřům už o nic nešlo, protože Letkov si již nemohl vylepšit své předposlední místo a náš tým snů už také nemohl nikdo přeskočit. Už podle prázdné haly, ve které si v civilu kopala polovina Čekmejďáků, bylo patrno, že domažličtí borci z PronicZanic si zřejmě spočítali, že dva litry za kontumaci svých posledních dvou zápasů je vyjdou levněji než projetý benzín (i když nevim). Ti byli také jediní, kteří nás mohli ještě z našeho šestého fleku v konečném účtování odsunout. Nestalo se, takže naší motivací bylo udělat pár bodíků do statistik a samozřejmě rozloučit se se sezónou vítězně. Sestava byla jako vždy pečlivě cizelována celý týden, takže na plac nakonec nastoupili opravdu ti praví FCP-boys, kteří zrovna neměli v sobotu chvíli po poledni do čeho píchnout.

Soupeře jsme chtěli překvapit hned od začátku, takže jsme takticky nevyložili všechny karty na stůl a začali v pěti lidech v poli. Zlí jazykové budou tvrdit, že naše obranná dvojka Dvoři s Chalim pouze nestihla začátek zápasu. Jsou to ale jen prachsprosté pomluvy. Nabitá hala viděla náš počáteční nápor, kdy hlavně Feri větral obranné řady soupeře a několikrát se dostal do zakončení. Bohužel, buď byla jeho střela slabá a gólman ji v klidu lapil nebo se vůbec nevešla mezi tři tyče. Ve 4. minutě nám rozhodčí svým nepřesným rozhodnutím o dvojím hraní brankáře poskytl velkou výhodu v podobě nepřímého kopu z hranice šestky. My jsme s ní ale naložili sportovně a vyprášili jsme chrániče ve zdi stojícího protihráče. V 7. minutě nejdříve Chali pohotově vystřelil, ale sokolník v brance včas zasáhl svým semaforem. Vzápětí před naší brankou ale zahořelo. Jeden z protihráčů se uvolnil, vystřelil na Méďu, který střelu vyrazil před sebe. Naneštěstí jsme nedokázali zblokovat následnou dorážku, takže z prvního většího mráčku hned zapršelo ? 0:1. V 10. minutě znovu zkouší své střelecké štěstí Chali a trefuje tyč. V 15. minutě Chali tentokráte na druhé straně stíhá svého hráče, kterému se ale daří vystřelit. Méďa ránu ramenem vyráží směrem k protihráči, který je i s míčem vytlačen k brankové čáře. Ještě zkouší z nulového úhlu zakončit a k překvapení naší lavičky míč končí v síti naší branky. Podcenili jsme situaci a je z toho hloupý gól. Za další minutu nám mohlo být veseleji, ale Dvoři nastřeluje opět gólmana. V 18. minutě naše marnost vrcholí, když propadáme po pravé straně a další protivníkovu střelu Bobo tečuje do Méďova protipohybu, samozřejmě přesně k tyči ? 0:3. Stále se tlačíme dopředu, máme dokonce výhodu přímého kopu ze šestky, ale nic se nám nedaří. Až dvě minuty před půlí se Feri probije před gólmana a i když má spoustu času, znovu se mu ho daří nastřelit. Štěstíčku jsme šli ale zřejmě naproti, poněvadž balón se odráží k úplně volnému Stanleymu, který konečně trefuje odkrytou bránu. Ještě než půle skončila, podařilo se nám před soupeřovo svatyní roztočit pořádný kolotoč, ale naše další dvě jasné šance v síti už neskončili.

Každopádně druhou půli jsme začali ve stejném tempu, v jakém jsme před pauzou končili. Opět tlačíme soupeře a ostřelujeme jeho branku z každé pozice. Gólman střely většinou pouze vyráží, ale k dorážkám se už bohužel nedostáváme. Po úvodních pěti minutách, kdy jsme z našeho tlaku nic nevytěžili, se hra přeci jen vyrovnala. Zkoušíme ale stále soupeře napadat už při rozehrávce a vcelku se nám daří držet ho daleko od naší branky. Konečně v 11. minutě Bobo střílí a poté svým důrazem si vynucuje chybu soupeřových zadních řad. Gólman s jedním ze svých zadáků si tak dlouho dávali přednost, až jim Bobo balón sebral a umístil ho do prázdné brány. Cítíme příležitost, když se soupeř soustřeďuje spíše na obranu. Za dvě minuty je už srovnáno, když Dvoři nabíjí Stanleymu, ten propaluje gólmana a potom už celá naše lavička očima tlačí pomalu se kutálející míč za brankovou čáru. Povedlo se. Dokázali jsme poprvé v sezóně dotáhnout třígólový náskok soupeře. Bohužel to však bylo pro dnešek vše. V 16. minutě zahrává soupeř roh. Následuje centr před branku. který Bobo přizvedne, takže míč přeletí připraveného Dvořiho a padá k osamocenému protihráči, který s trochou štěstí dostává balón za Méďova záda počtvrté. Nemáme už co ztratit a znovu se opíráme do soupeře. Opět je k vidění náš tlak. Nejblíže k vyrovnání má Junior, který trefuje spojnici soupeřovy branky. Stanley mohl dokonce oslavovat hattrick, když pohotově poslal Feriho autové rozehrání do sítě. Naneštěstí Feri poněkud otálel se svým rozehráním a sudí byl příliš netrpělivý. Dvoři ještě v poslední minutě za svůj komentář k předešlé herní situaci dostává žlutou kartu a je tu naše poslední možnost ? přímý kop z nějakých 12 metrů. Bereme si ještě time, abychom se domluvili. Rozhodčí nám naznačuje, že hra bude pokračovat už pouze pět sekund. Dost času, abychom ještě něco vymysleli. A přichází zlatá tečka za tím naším posledním zápasem. Méďa se jako pátý hráč zapojuje do akce. Roztahujeme hru a soupeř ponechává ve zdi nakonec pouze jediného hráče. I to ale na Feriho, který se ujímá rozehrávky, stačí. Možností, jak a komu rozehrát, je několik, ale Feri má před očima pouze míč a branku. Opírá se tedy do balónu, který mu trochu sjede a trefuje toho jediného protihráče, který mu stojí v cestě. Kdyby ta rána byla pořádná, odrazila by se snad až do naší prázdné branky. To by bylo ale už trochu moc. Nejspíše je na čase pořídit si tabulku s fixou na nákresy situací.

Poslední zápas se nám tedy moc nepovedl. Naštěstí skutečně už nic neřešil. Pozitivní bylo, že jsme se po hrozivém začátku dokázali vrátit do zápasu. Góly jsme obdrželi po naší nedůrazné a nedůsledné hře jako již mnohokrát. Opět jsme si sice dokázali vytvořit nespočet šancí, ale naše produktivita byla opravdu velmi špatná. Konečné šesté místo se jeví při pohledu na některé zápasy (ten poslední nevyjímaje) spíše jako lichotivé. Tak zase za rok. Doufejme, že stav marodky z letošního ročníku se nebude opakovat.