Změny v přístupu k udělovaným trestům

www.futsalpm.cz informuje?

S ohledem ke zkušenostem z minulých sezón se řídící komise zaměří zejména na černé starty a agresivitu hráčů.

V obou případech musí nyní provinilí se hráči nebo i celé týmy počítat s tím, že i při prvním prohřešku tohoto druhu bude trest stanovován u horní hranice sazby a trest se nebude po uplynutí poloviny a žádosti převádět na podmínku.
Zejména u fyzických napadení budou využívány všechny nástroje k tomu, aby agresor již nehrál. Navíc celý tým bude pokračovat s podmínečným vyloučením. Pokud se bude u stejného týmu opakovat stejný prohřešek s jiným hráčem, pak takový tým prostě dál hrát nebude. Tvrdší postih bude uplatňován i při slovní agresi. Na zápasy týmů, kde se toto dá spíše předpovídat, budou nasazováni zkušenější rozhodčí. První provinilí mohou počítat s tím, že na nich bude nový postup demonstrován jako výstraha ostatním.

Černé starty měly pomoci odstranit registrační karty. Bohužel projekt ČMFS není ještě v takové fázi, abychom se mohli spolehnout na bezproblémový průběh Počítá se s nimi od příští sezóny.
V té současné se tedy ještě nastupuje na základě soupisek a kontrola je tak hlavně na rozhodčích. Nicméně připomínáme, že hlavně je na poškozených týmech, aby se bránily – upozornili rozhodčího na možnou nesrovnalost a uvedli ji do zápisu. Jako podnět k disciplinárnímu řízení mohou sloužit i fotografie z inkriminovaného zápasu (musí být dodány na nejbližší zasedání DK).
Kromě provinilého hráče musí počítat s treste i vedoucí týmu, který jeho nastoupení připustil, a i celý tým, který kromě pokuty a kontumace bude potrestán i odečtem bodů
Víme, které týmy – zejména ve 4. třídách – v minulých sezónách černých startů využívaly s tím, že pro vzájemnou neznalost mezi týmy to nikdo řešit nebude. Právě ty mohou být první, kdo budou poslouží jako odstrašující příklad ostatním.

Ještě jednoho problému – byť ve srovnání s předchozími je malý – bychom se v této sezóně rádi zbavili, a to je úklid po zápasech. Po skončení tam zůstává mnoho věcí, které poslední hrající týmy celkem logicky odmítají uklízet po ostatních. Pokud to neudělá rozhodčí, jehož povinností to není, zbývá to na správcích hřišť a i pak sahají až k pokutám za nedodržení podmínek pronájmu. Takže myslete na to, že po každém zápase by mělo být hřiště a jeho okolí uklizené – pokud budete nastupovat na hřiště a tam budou odpadky po předchozím zápase, upozorněte na to rozhodčího a provinilé týmu budou pokutovány, abychom měli na pokuty, které nám udělují pronajímatelé.

Na závěr ještě připomínáme jednu změnu – zápis k utkání dostal po mnoha letech novou podobu. Kromě několika málo nových kolonek je v souvislosti s ním ještě jedna změna – každý tým má povinnost ho vyplnit nejpozději 15 minut před začátkem utkání!

zdroj: www.futsalpm.cz

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..